Knihovinky - august 2015

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Už ste sa pohĺbili do Stalkera, Krvi na snehu alebo čakáte na Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti? Spríjemnite si letné večery augustovými novinkami.
Stále čakáme na Búrku mečov a na najnovšiu publikáciu spojenú s Harrym Potterom Tvory a netvory. A náladu nám konečne spraví aj štvrtý diel Millennia, ktoré si pod svoje pero zobral David Lagercrantz, hľadajte ho pod názvom Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti. A čo ešte vyjde v priebehu augusta a spríjemní nám svetlé letné večery?

Polámané krídlaPolámané krídla

Nemáte odvahu na cestu karavanom? Jednu dobrodružnú púť po Slovensku môžete aj tak prežiť s hlavnými hrdinkami príbehu Zuzany Širokej v knihe Polámané krídla. Silvia je  vydatá, no jej manželstvo má nepekné tajomstvá. Gabika naopak, už pomaly ani nedúfa, že by stretla toho pravého, niekoho, s kým by si s radosťou založila rodinu. Dokážu sa vzoprieť a vybojovať si kus šťastia?
Stolek s citronyStolek s citrony

Za knihu Pocit konca získal britský spisovateľ Julian Barnes v roku 2011 Man Bookerovu cenu. Teraz si môžete vychutnať jeho zbierku poviedok s názvom Stolek s citrony. Opäť nechýba cit pre krehkosť bytia a medziľudských vzťahov. Jedenásť príbehov o starnutí je len na prvý pohľad odhaľovaním bežnosti a nenápadnosti života. Dráma každodenného života je v podstate pútavejšia ako fikcia. O preklad zbierky sa postaral Viktor Janiš (mal na starosti napr. preklad románu Kvítek karmínový a bílý od Michela Fabera).

 

Harry Potter Tvory a netvory

Harry Potter Tvory a netvory

Leto 2015 ešte stále môže patriť Harrymu Potterovi. Vydavateľstvo Ikar vydalo celú sériu kníh s novými obálkami. Ide o brožované vydanie, ale obálky sú naozaj krásne, podobne ako úprava vo vnútri titulov. Rovnaké obálky nájdete na vydaniach v angličtine od Bloomsbury z roku 2014. Okrem toho je na spadnutie vydanie publikácie Harry Potter Tvory a netvory, v ktorej sa dozviete, akým spôsobom sa rôzne tvory z čarodejníckeho sveta prenášali na filmové plátno. Ako sa zo slov stal konkrétny obraz, možno iný, aký ste si sami vytvorili v hlave. Na detaile knihy nájdete aj video s ukážkou z anglického vydania knihy Harry Potter Tvory a netvory.

 

Veľké malé klamstváVeľké malé klamstvá

Zavítajte do sveta, kde musia rôzne spoločenské vrstvy spolu koexistovať. V základnej škole na Pirriweeskom polostrove sa vzdelávajú nielen deti bohatých a často panovačných rodičov, ale aj chudobných, nenápadných. Čo sa deje za múrmi školy, na ihriskách, za dverami domovov niektorých detí? Zistite ako, prečo a z ktorých malých klamstiev sa postupne sami stanú klamstvá veľké v knihe Veľké malé klamstvá.

Zodpovedne do manželstvaZodpovedne do manželstva

Kniha je určená hlavne mladým párom, ktoré prežívajú vážnu známosť, prípadne sa už zasnúbili či vzali. Pomáha pripraviť sa na život v rodine nielen samotným mladým, ale určite aj starším párom a ocenia ju aj vedúci stretnutí zameraných na predmanželskú prípravu, učitelia alebo vychovávatelia. Niet nad dobrú radu mladým. Vstúpte Zodpovedne do manželstva.

 

Druhý synDruhý syn

Švédsky spisovateľ Alexander Söderberg, autor knihy Andaluský přítel, sa hlási s pokračovaním svojej trilógie. Druhý diel má názov Druhý syn a Sophie Brinkmannová v ňom hľadá svoje temné ja vo svete organizovaného zločinu. Príbeh plynie rýchlejšie a zlovestnejšie ako v prvej časti.

 

Krajina vo mneKrajina vo mne

Priateľstvo piatich ľudí, priateľstvo s krajinou. To ich spája. Básnici Mila Haugová, Rudolf Jurolek a Juraj Kuniak, sochár Rastislav Biarinec a maliar Ján Kudlička. Každý reflektuje okolie vôkol seba jedinečne. Texty sú doplnené farebnými ilustráciami už spomenutých výtvarníkov. Objavte ich Krajinu vo mne a spoznajte tú v sebe.

 

FILMOVINKA MESIACA AUGUST

Už onedlho sa môžete tešiť na nový film režiséra Dannyho Boyla, autora Trainspottingu, Pláže, Milionára z chatrče či filmu 127 hodín. Na mušku príde opäť Steve Jobs. Ak sa vám nechce párať s nejakou knihou, Boyle vás rád zasvätí.
Knižné novinky
vy
brala a okomentovala: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.