Knihovinky – február 2015

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Najkratší mesiac v roku môžete stráviť s novou knihou Joanne K. Rowlingovej alias Robertha Galbraitha či knihovinkou Stephena Kinga, Pán Mercedes. Nechajte sa inšpirovať aj ďalšími tipmi. Príjemné čítanie.
Vo februári si konečne môžeme vychutnať druhý prípad Cormorana Strikea v knihe Hodvábnik či novú kingovku Pán Mercedes. Okrem týchto zjavných knižných hitov radi zaujmú aj nasledujúce knižné novinky:

Vôňa parfumovKvetinové, drevité či korenisté esencie do parfumov, to je svet dvadsaťšesťročnej Eleny. Vie vytvoriť parfum, ktorý navráti starú lásku, parfum, vďaka ktorému budete sebavedomejší, ale aj taký, čo zadováži šťastie. Vydajte sa s Elenou do Paríža, kde jej vône zbožňujú. Zamilujte si aj vy Vôňu parfumov.

Zostaň, kde si, a potom odíďDeti a mládež môžete potešiť novou knihou autora Chlapca v pásikavom pyžame, Johna Boyna. Malému Alfiemu otec sľúbi, že nikdy nepôjde bojovať. Napriek tomu už na druhý deň ráno tento sľub poruší. Vyžiada si to prvá svetová vojna. Po štyroch rokoch od jeho odchodu Alfie náhle zistí, že by mohol otcovi pomôcť. Viac sa dozviete v pútavom príbehu knihy Zostaň, kde si, a potom odíď.


Čitateľ z vlaku o 6:27Ardlo, hlavný hrdina ďalšej knihy, má tridsaťšesť a pracuje ako operátor stroja na šrotovanie kníh. To by zabilo každého knihomoľa, takže Ardlo ním asi nie je. Napriek tomu rád zachraňuje knihy určené na zničenie a pravidelne z nich číta spolucestujúcim vo vlaku počas cesty do práce. Aj vás zaujíma, čo číta Čitateľ z vlaku o 6.27?


Krvavý vítrAk potrebujete nutnú dávku napätia a vyšetrovania, detektívka z kodaňských ulíc o rodine a zle, Krvavý vítr, môže byť tou pravou februárovou knihovinkou. Samotár, otec, bývalý pankáč a policajný vyšetrovateľ Lars Winkler pátra po vrahovi ženy, ktorej telo ostalo vraždou takmer neporušené. No čoskoro k nej pribudne ďalšia obeť. Tentokrát riadne znetvorená.


 


Nebe je všudeNásťročných a trochu starších môže zaujať knihovinka od vydavateľstva COOBOO s názvom Nebe je všude. Hlavná hrdinka Lennie má sedemnásť, miluje knihy, hudbu a svoj klarinet. Žila síce trochu v tieni svojej sestry, no teraz je to ešte horšie. Jej sestra Bailey sa stala tieňom, zomrela. Dom je zahalený do smútku a ešte aj obloha akoby hrala proti Lennie. No musí žiť ďalej, vyrovnať sa so smrťou Bailey a popasovať sa s láskou. Vybrať si medzi Joeym a Tobym.

Přírodní kosmetika
Určite viete, že kozmetiku si môžete pripraviť aj doma. Okrem toho, že bude zdravšia ako bežná z obchodu, môže byť aj lacnejšia. Kniha Přírodní kosmetika Jak na to vám ponúka osvedčené návody na voňavé krémy, tekuté mydlá, šampóny, či masky na tvár. Všetko, čo si bežne kupujete v drogérii, si od teraz môžete pokojne pripravovať v pohodlí domova zo zdravých a prírodných ingrediencií. 
Učeš sa samaChystáte sa na večierok, ples, party alebo len do práce a chcete mať štýlový a úžasný účes? Kniha Učeš sa sama prináša až 82 klasických i moderných účesov. Vďaka podrobnému postupu a fotografiám s finálnou úpravou ich hravo zvládnete, prekvapíte a zažiarite. Odhaľte tajomstvá skvostne upravených vlasov a nemusíte stále utekať ku kaderníčke.
Strácam svoje jaFilmová knihovinka mesiaca
V januári 2015 mal v amerických kinách premiéru film Still Alice. O hviezdne obsadenie sa postarali herečky Julianne Moore, Kristen Stewart, Kate Bosworth a herec Alec Baldwin. Film, ktorý zachytáva rané štádium Alzheimerovej choroby, kvôli ktorej hlavná postava Alice (Julianne Moore) stráca pamäť, bol nakrútený podľa knihy Strácam svoje ja. A kým bude film k dispozícii na Slovensku, pokojne si stihnete prečítať predlohu.Knižné novinky
vy
brala a okomentovala: Jana Golianová


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.