Knihovinky júla a augusta 2018

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
V tomto sparnom lete sa do kníhkupectva občas nechce ani nám. Aby sme vás ušetrili slnečných lúčov, novinky z knižných pultov vám predstavíme v článku. A objednať si ich môžete v pohodlí online.


Slon na ZemplíneObálka knihy Slon na Zemplíne

Reportážna kniha Andreja Bána vám umožní spoznať Slovensko do hĺbky. Každý žijeme vo svojej bublinke a aj keď cestujeme po Slovensku, nie sme všetci takí odvážni, aby sme sa dávali do reči s kýmkoľvek a spoznávali aj najzapadnutejšie kúty našej krajiny. Andrej Bán prepojil cestovanie s prácou a ako reportér sa prirodzene zaujímal aj o tie najobyčajnejšie i najkurióznejšie životné príbehy. Chcelo to určite odvahu a vytrvalosť. Desiatky rokov jeho práce vám teraz predstavia Slovensko komplexnejšie ako by ste si vedeli predstaviť.


 

Kniha Poháre plné dobrôtPoháre plné dobrôt

Kniha plná netradičných zaváranín, ale z ovocia a zeleniny, ktoré sú dostupné. A tie kombinácie vám vyrazia dych. A možno aj spôsob zavárania pozmeníte, lebo okrem pre nás typického zavárania v hrnci zistíte, že občas varenie nie je nevyhnutné a inokedy vám autorka odporučí dať poháre do vyhriatej rúry. Ak s tým už máte skúsenosti, tak o to pripravenejší budete a vychutnáte si už len kombinácie, pomery prísad a podobne.

V knihe nájdete recepty na džemy, pyré, kompóty, šťavy, sirupy, ale aj čatní, paštéty, vývary, octy, omáčky, likéry, zálievky či recepty na sušenie. Jednoducho, na množstvo pochutín, ktoré si viete pripraviť doma z vami vybraných surovín a uložiť ich do špajzy na využitie mimo sezóny. Perfektný darček pre mladých i starších milovníkov domácej kuchyne. Vďaka tejto knihe pokojne vytiahnete zo špajzy aj domácu vegetu, granolu, pesto, ľutenicu či ajvar. Pripravte si Poháre plné dobrôt.

Ďalšie novinky z oblasti z kuchárskeho umenia: Hummusy a nátierky, Letní smoothies.

 

Proč spímeObálka knihy Proč spíme?

Táto kniha vám otvorí oči. Alebo zatvorí, ak spíte málo. Krátky a nekvalitný spánok má na ľudí zlý vplyv. V knihe Proč spíme sa dozviete, čo všetko ovplyvňujete, ak sa nedostatočne vyspíte. Táto kniha vás jednoducho zobudí, aby ste konečne začali poriadne spávať. Môžete tým totiž len získať. Knihu napísal uznávaný neurovedec Matthew Walker, takže dobrú noc priatelia, hneď ako dočítate ukážku a objednáte knihu.


 

Láska a iné vykoľajeniaObálka knihy Láska a iné vykoľajenia

Do tejto novinky z vydavateľstva Yoli sa poľahky začítajú nielen násťroční, ale aj romantické duše. Ammy a Noe sú dve uveriteľné postavičky, ktoré sa ocitnú vo vlaku. Ona je na ceste na otcovu druhú svatbu, kam sa jej vonkoncom nechce. Presvedčila ju jej budúca nevlastná sestra - aby nasadla do vlaku a priviezla svoj zadok na takú veledôležitú udalosť pre jej otca. No Ammy neustále myslí na to, že tým zrádza svoju mamu. Noe, to je taká naivná dušička, ktorá si plánuje vyplakať srdce pred svojou bývalou, lebo bez nej to jednoducho nie je ono. Ale čo ak sa obaja mýlia? Začítajte sa do začiatku ich stretnutia už teraz v priloženej ukážke...


 

Školský diár od GogaObálka školského diára od GoGa

Slovenský youtuber GoGo si pripravil pre všetkých, ktorí zas budú drať školské lavice prípadne univerzitné stolíky, skvelý diár. Bude mladých nielen sprevádzať, ale trochu aj zabávať počas roka. GoGo má v ňom pre vás jednoznačný odkaz: Stay in School. Objednajte si ho už teraz v predpredaji so zľavou až 22 %, aby sa vám určite ušiel. Bude to limitka, nebude sa dotláčať donekonečna a možno vôbec.

 

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Slon na Zemplíne

0.0 0
12,64
Vypredané

Poháre plné dobrôt

0.0 0
15,99
-50%
7,99
IHNEĎ odosielame

Proč spíme

0.0 0
18,75
-15%
15,94
Dostupnosť nie je známa

Láska a iné vykoľajenia

0.0 0
9,90
-15%
8,41
Na vyžiadanie

GoGo Stay in School 2018/2019 Školský diár

0.0 0
12,90
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Huby – tvoria svet, menia našu myseľ a ovplyvňujú budúcnosť.
Zapojte sa do jednoduchej súťaže a vyhrajte hýbajúceho sa, hovoriaceho a spievajúceho Macka Pú.
Výber kníh, ktoré by nemuseli ujsť vašej pozornosti.