Knihovinky novembra 2018

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
11.10.2019
00:00
09.10.2019
17:36
26.09.2019
11:00
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Nahliadnite medzi predvianočné knižné novinky. Niektoré vám teraz dodáme zadarmo.

Gundžovníky Jula SatinskéhoGundžovníky

To sú časopisy, ktoré v rokoch 1967 až 1984 vlastnoručne vyrábal Julo Satinský. Posielal ich svojim príbuzným do Ameriky a do Švajčiarska. Vyrobil vždy dva exempláre, zachovalo sa 87 čísel. Dozviete sa z nich nielen to, čo sa dialo v Bratislave, čím sa Julo rád kŕmil, ale aj historky z rodinného života, zo života jeho priateľov, viac či menej známych. Do Ameriky a Švajčiarska týmto spôsobom exportoval aj informácie o politickom či kultúrnom dianí na Slovensku. Gundžovníky sú záznamom doby, kedy sa do listov dalo zmestiť kadečo, ale do súkromného časopisu ešte o čosi viac. Je to kronika rokov 1968 až 1984 z pohľadu Jula Satinského. Nazrite do knihy už teraz.

 

Kniha Minimalistický domovMinimalistický domov

Prestaňte upratovať a začnite žiť. Aj k tomu vás môže doviesť minimalizmus. Slovenka Andrea z blogu Som minimalistka sa kvôli častému sťahovaniu a deťom musela pozrieť pravde do očí. Vecí majú priveľa a mnohé z nich nielenže nevyužívajú, ale musia kvôli nim zvažovať bývanie vo väčšom byte. Pritom, sú to len veci a nie je dôvod, aby ich domov bol skladom. Deti nepotrebujú izbu plnú hračiek a vy musíte mať čas aj na seba. Andrea vás prevedie zmenou, ktorú treba spraviť. Dozviete sa, ako sa pripraviť na pretriedenie vecí, zatočíte s prebytočnými haraburdami a zastavíte návyky, ktoré by opäť vašu domácnosť zahltili zbytočnosťami. Andrein blog sme pravidelne čítali, takže jej knihu vám na základe skúsenosti odporúčame.

 

Kniha pre deti Hups, Rups a ŠupsHups, Rups a Šups

Tlačiarenskí škriatkovia. Koľko ich len môže byť? Tiež ste si všimli, že dokážu narobiť galibu v mnohých knihách? Dokonca aj tam, kde by ich nikto nečakal? Snáď to nerobia naschvál? Amálka tiež na jedného narazila, ale on nie a nie priznať sa. Originálna knižka z tlačiarenského prostredia od slovenských autoriek.


 

Kniha OddanostOddanost

Útla knižka od americkej hudobníčky a spisovateľky Patti Smith. V eseji Oddanost sa ponára do zákutí dôvodov, kvôli ktorým ľudia píšu. Berie čitateľa do ulíc Paríža, na návštevu vydavateľstva Gallimard, kde spomína na Modiana, Camusa či Nabokova, ale aj na ďalšie cesty, ktoré súvisia s jej písaním a tvorbou. Približuje svoje denné rituály, z ktorých pochopíte, odkiaľ pochádzajú čriepky, z ktorých sa skladá príbeh o oddanosti – stretnutí mladého, vzdorovitého dievčaťa a vznešeného staršieho muža. Začítajte sa do knihy už teraz...


 

Kniha Julius Kugy Ze života horolezceJulius Kugy

Boli ste už v Slovinsku? Tam Julius Kugy nie je nijakou neznámou. S týmto menom sa môžete stretnúť napríklad v botanickej záhrade v Julských Alpách – v slovinskej Trente. Julius Kugy sa venoval alpinizmu a v druhej polovici 19. a na začiatku 20. storočia podnikol mnoho jedinečných túr. Kugy vás zoznámi s horskými rastlinami a vrchmi, ktoré zdolal. Rozpráva zanietene a nevyhýba sa ani rodine, priateľom a ďalším sprievodcom po horách. Všetkým milovníkom hôr priblíži svoje zanietenie a prehĺbi ich očarenie vysokohorskou prírodou.

„Tu se kolem přežene jakýsi muž, uřícen, bez dechu. Nedívá se na krásu přírody. Zírá před sebe a třímá hodinky v ruce. „Dvě hodiny čtrnáct minut třicet vteřin!“ křičí vítězoslavně, když pádí kolem nás.

My jsme potřebovali až nahoru čtyři hodiny a zděsíme se. Zpráva o neštěstí přinesená z doliny? Ach nikoli! Je to časový člověk, rekordman. Svou rozkoš a úspěch měří krátkostí doby... Tito muži „výkonů“ se věru nikdy nedočkají pravého a klidného štěstí. Příliš často se dožijí, že jiný překoná jejich výkony... Zato tichou, v nitru planoucí lásku k přírodě a horám nikdo nepřekoná a nikdo ti nevezme. Tu pevně drž a celým srdcem svým!“


Bradburyho knihy      Mimi a Líza Záhada vianočného svetla      Kroniky Amberu      Veľká kniha o kávě

  

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Gundžovníky

46,95 € 35,21 €
POSLEDNÉ KUSY

Minimalistický domov

11,90 € 8,93 €
IHNEĎ odosielame

Oddanost

9,31 € 7,12 €
IHNEĎ odosielame

Julius Kugy Ze života horolezce

14,95 € 11,21 €
IHNEĎ odosielame

Hups, Rups a Šups

11,95 € 9,32 €
POSLEDNÉ KUSY
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Čítaním a ideálne aj výhodným nákupom kníh, ktorý vám pri tejto príležitosti ponúkame.
Vychutnajte si knižné tipy, ktoré vyjdú tento mesiac. Z rôznych rožkov, troška toho najlepšieho.
Jeden z najčítanejších titulov od Ruth Ware. Podaril sa jej?