Knihovinky – október 2014

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Októbrové knižné novinky sú pestré ako jesenné farby na stromoch. Máte radšej romantické, detektívne, poučné či tvorivé listy? Vyberte si.
Októbrové knižné novinky sú pestré ako jesenné farby na stromoch. Máte radšej romantické, detektívne, poučné či tvorivé listy? Vyberte si.

Levandulový pokojKus romantiky
Boli ste už v Literárnej lekárni? Kniha Levandulový pokoj vás pozýva do jej zákulisia. Prezradí vám prečo sa parížsky kníhkupec Jean Perdu zameriava na predávanie románov, ktoré považuje za lieky. Tú najdôležitejšiu medicínu, liek pre seba samého, však nedokáže nájsť. Už dvadsaťjeden rokov v ňom doznieva odchod provensálskej dievčiny Manon, ktorá ho opustila, kým v noci spal. Na prečítanie listu, ktorý mu kráska zanechala, sa Jean odhodlá až teraz. Odhaľte aj vy tajomstvo, ktorému nedokázal čeliť.
Napínavejšiu romantiku si ani nevieme predstaviť. No snáď to nakoniec nebude nejaký horor, ale s takou ľúbeznou obálkou, je to nemožné, no nie?

 
Třináct měsícůRomán od autora bestsellerov
Dospievanie trinásťročného Jasona Taylora sa odohráva v zapadnutej anglickej dedinke. Na tristo šesťdesiatich stranách románu môžete nazrieť do tajomstiev trinástich mesiacov, ktoré Jason strávil od januára 1982 do januára 1983 a predstavovali pre neho čas prvých lások, vinylov a videohier v maringotkách. Na pozadí tohto obdobia sa v Jasonovom svete objavuje aj vojna o Falklandské ostrovy. Spoznáte príbeh výnimočného no utiahnutého chlapca, ktorý nestojí o to, aby o ňom všetci všetko vedeli. Jason sa ani nemá komu pochváliť, že na Vianoce dostal poukážky na knihy či mapu Stredozeme, no napriek tomu si svoje dospievanie poriadne užíva. Vychutnajte si ho s ním v knihe Davida Mitchella Třináct měsíců.
 
Snadno & RychleRýchlo, ľahko a chutne!
 Graficky jednoducho a prehľadne spracovanú kuchársku knihu Snadno & Rychle ocenia všetci milovníci kvalitného jedla, ktorí príprave pokrmov neradi venujú veľa času. Stojedenásť receptov, ktoré si pripravíte rýchlo a ľahko z bežne dostupných surovín, si zamilujete nielen vy, vďaka nenáročnej príprave, ale aj vaša rodina a priatelia. Obľúbený český kuchár Roman Vaněk bodoval na poli kuchárskych kníh už niekoľkokrát. Zatiaľ čo Poklady klasické české kuchyně, Kouzlo kuchyně Čech a Moravy boli cielené primárne pre české publikum, minuloročné Klenoty klasické evropské kuchyně a novinku SNADNO & RYCHLE určite ocenia aj Slováci.

 
Agatha Christie Vraždy s monogramomPoirot sa vracia
Legendárna postava Agathy Christie, Hercule Poirot, vás čaká v novom príbehu v knihe Vraždy s monogramom. Autorkou je britská spisovateľka Sophie Hannah, ktorá nadväzuje na tradíciu poirotovských detektíviek vďaka súhlasu rodinných príslušníkov Agathy Christie. Čaká vás bizarná trojnásobná vražda v luxusnom londýnskom hoteli v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Nechajte sa presvedčiť úryvkom z knihy a uvidíte, že Agatha Christie je znovu na scéne.


 
Miluj svoej telo (Body Book - Cameron Diaz)Pre krásne telo a dušu
Návod na zdravé a krásne telo má kde - kto, ale teraz sa môžete nechať inšpirovať slávnou herečkou, Cameron Diaz. Keď zistila, akým rapídnym spôsobom sa stravovanie a životný štýl podpisuje na jej pleti, krivkách, ale aj nálade, skoncovala s nezdravými návykmi. Počúvala rady odborníkov a spokojnosť sa dostavila. Svoje nadšenie si nenechala pre seba. Rady odborníkov a vlastné zistenia pretavila do knihy, ktorá môže byť aj vaším sprievodcom a pomocníkom. Body Book - Miluj svoje telo. Dozviete sa ako funguje ľudský organizmus, čo potrebuje a získané teoretické vedomosti aplikujete do praxe. Nečaká vás nijaký presný harmonogram, predpokladá sa však dlhodobá a najlepšie trvalá zmena životného štýlu, podobne ako pri knihách Antónie Mačingovej.
 
KumihimoPre tvorivé duše
Okrem gumičkománie môžete prepadnúť aj Kumihimo, japonskej technike pletených a viazaných šperkov zo šnúrok. Táto kniha je určená pre začiatočníkov aj pokročilých, obsahuje 50 predlôh i disk na výrobu. Okrem základov poskytuje množstvo inšpirácií aj pre skúsenejších. Naučíte sa ako zakomponovať korálky a vytvoriť pomocou šnúrok originálnu bižutériu, ktorá sa bude skvieť ako šperk resp. klenot.
 
Leotina záhradaO nádeji, o Bohu
Francine Riversová prináša ďalší príbeh a zároveň nový život do spustnutej záhrady zlomených vzťahov. Osemdesiatštyriročná Leota je sama, pustne ako jej záhrada. Snahy o uzmierenie s jej deťmi sú stále márnejšie. So svojím zúfalstvom sa utieka k Bohu, tak ako sa oňho dlhodobo a pravidelne opierala celý svoj život. Postupne prichádzajú zmeny aj v podobe nových postáv, ktoré ich iniciujú azda z vôle milujúceho Otca. No Leota už nemá veľa času. Stihne sa jej rodina stmeliť? To a mnoho ďalšieho odhalí Leotina záhrada.

 
 
Knihovinky
vybrala a okomentovala: Jana Golianová
 

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.