Knihovinky pred letom

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?

Aby to tak neboleloKniha Aby to tak nebolelo

Začneme vážnejšou témou. Paliatívna medicína. Počuli ste už tento termín? V knihe Aby to tak nebolelo nazriete do paliatívnej starostlivosti na Slovensku. Ako funguje, kam sa posúva, prečo je dôležitá?  Prostredníctvom príbehov vlastnej rodiny a priateľov približuje autorka medicínske prostredie, prácu lekárov a sestier, ktorí sa snažili a snažia, aby paliatívnu starostlivosť dostal každý, kto ju potrebuje. Na Slovensku to, žiaľ, zatiaľ nie je samozrejmosť. O tom všetkom sa dočítate v tejto knihe.

 

Inteligentný investorKniha Inteligentný investor

Pri vážnosti ostávame, ale predsa len je to pre každého azda veselšie čítanie. Warren Buffett označil knihu Inteligentný investor za „zďaleka najlepšiu knihu o investovaní, ktorá bola kedy napísaná“. Hm, tak to sa asi oplatí. Od najvýznamnejšieho investičného poradcu 20. storočia sa dozviete, ako sa ako investor, maklér alebo investičný poradca vyhnete závažným chybám a aké dlhodobo úspešné stratégie máte uplatňovať pri investovaní. Nadčasové a stále platné, vhodné aj pre laikov. Grahamove prístupy sú doplnené o komentár uznávaného finančného analytika časopisu Money Jasona Zweiga, ktorý aplikuje jeho rady, analytické prístupy a výstražné príbehy pre dnešné podmienky. Dosiahnite vaše finančné ciele.

 

Jednoducho vzťahyKniha Jednoducho vzťahy

Tretia kniha českého psychoterapeuta Honzu Vojtka. Tentokrát o vzťahoch zo širšej perspektívy, pretože dôležitými vzťahmi v našom živote nie sú len tie partnerské a intímne. Prečítajte si a zamyslite sa nad putom s časom, bohom, peniazmi či majetkom, predmetmi a prácou. Čo majú spoločné vzťahy a rodinné putá? Ponorte sa do tejto témy so skvelou knihou Jednoducho vzťahy.

 

Navždy silníKniha Navždy silní

Asi už poznáte silnú trojku, ktorá pomáha viesť kvalitný život: spánok, črevá a dych. Ak ste práve prekvapení, o čom je reč, tak vás asi zmätieme ďalšou správou. Možno to rozšírime na štvorku: o svaly. Podľa Dr. Gabrielle Lyonovej majú svaly obrovský význam pre naše zdravie a dlhovekosť. Silné kostrové svalstvo sa podľa nej správa ako endokrinný orgán a výrazne ovplyvňuje zdravie aj starnutie. Snaží sa to dokázať knihou Navždy silní, v ktorej zároveň poskytuje aj dôkladne vypracovaný program stravovania, fitnes cvičení a starostlivosti o seba, program  na vybudovanie svalov bez ohľadu na vek alebo zdravotný stav. Zaujalo vás to?

 

Zábavné rébusy na precvičenie mozguZábavné rébusy na precvičenie mozgu

Ak si radšej precvičujete mozgové závity, rébusy a hlavolamy z tejto knihy neprehliadnite. Až 256 strán s rôznymi druhmi hádaniek zamestná vaše logické myslenie. Okrem dopĺňania číselných, písmenových či obrázkových radov vás čakajú aj lode, domino či japonské hlavolamy ako futošiki, sudoku, takegaki. Ak sú vám niektoré pojmy neznáme, v knihe nájdete aj vysvetlenia, o čo v rébusoch ide. Počas leta padne táto knižka určite na úžitok.Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Samotná kniha i priamo sociologická veda je nástroj na poznávanie spoločnosti.
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.