Vyhrajte balíček s detskými knihami

Knihovinky s vianočnou tematikou

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Nasajte atmosféru adventu z kníh.

Vianočnú atmosféru si dokážeme spraviť adventným vencom, svetielkami, rôznymi ozdobami, ale aj zachumlaním do deky a otvorením dobrej knihy. Samozrejme, ak hľadáte vianočné recepty, tipy a návody na adventné zdobenie s deťmi či pre dospelých, to všetko nájdete aj v knihách. Ale aj beletria s ústrednou adventnou tematikou či na pozadí, vie dobre poslúžiť. A nesmú chýbať ani knihy s duchovným podtónom vianočného obdobia, či už ide o tradície alebo náboženské zamyslenia. To všetko sme zhrnuli do kategórie s názvom Príprava na Vianoce.

 

Príbeh o obdarovaníKniha Červený balík

Pre deti od 5 rokov, ale aj pre dospelých, vyšla vo vydavateľstve Verbarium knižka Červený balík. Je veľmi zaujímavá práve svojou témou obdarovania, ktorá je v období Vianoc pre mnohých jednou z tých ústredných. Červený balík v knižke sa nesmie otvoriť, smie sa len podarovať. To si viete predstaviť, akú zvedavosť to musí vyvolávať. Vraj je v ňom šťastie a spokojnosť. Je to dostatočné vysvetlenie, aby ho nik neotvoril, kým koluje po dedine? Zistite, kde balík skončí a aká je skutočná hodnota obdarúvania.

 

Anjeli strážniGrétka a vianočný anjel

Táto knižka nadchne nielen fanúšikov románov severoírskej autorky Lucindy Rileyovej, ale aj deti, ktorým nie sú ukradnutí anjeli strážni. Autorka knihu Grétka a vianočný anjel pripravila so svojím najstarším synom Harrym Whittakerom. Príbeh sa odohráva v predvečer Vianoc, keď Grétka vyčkáva na ocka – rybára, ktorého na mori zastihla búrka. Tešila sa na vianočné predstavenie, v ktorom s bratom účinkujú, no jej radosť prchá. No okrem Grétky tu zohrá dôležitú úlohu anjel Nádej.

 

Pekáreň s vôňou škorice 2Zimné kúzlo s vôňou škorice

Poďťe naspäť do Halleholmu, malebného pobrežného mestečka na štokholmskom súostroví, do voňavej pekárne k príbehu Lovisy Lindegrenovej. Nikdy nebola šťastnejšia: pekáreň napreduje a jej láska s Alexom je sladká. Lovisa však zápasí aj s ťažkými prekážkami a ani mäkký sneh, láska a sviatočná atmosféra nemusia byť úplne nápomocné. Užite si Zimné kúzlo s vôňou škorice.


 

Kubko sa teší na VianoceKubko sa teší na Vianoce

Už tretie vydanie obľúbenej knižky pre najmenších o Kubkovi. Adventné obdobie, to je občas trochu zhon, že? Treba pripraviť adventný kalendár, pomôcť s pečením medovníkov, pripraviť prekvapenia pre celú rodinu a najdôležitejšia výzva – zaobstarať s ockom a bratom Danielom vianočný stromček. Poďte na to s Kubkom, určite vás inšpiruje.

 

Navždy v decembriKniha Navždy v decembri

Navždy mi budete chýbať, píše Josie každý december v liste rodičom, o ktorých prišla v jednu vianočnú noc. Tentokrát jej však cestu k poštovej schránke prekazí Max, ktorý chcel stráviť sviatky s rodičmi, no všetky lety zrušili. Vianoce osamote nie sú asi najlepší nápad, preto sa Josie a Max dohodnú, že ich strávia spolu a riadne si ich užijú. Všetko ide super, kým Max neodíde bez rozlúčky a bez kontaktu. Ako sa ešte ich osudy spoja?


Ponuku kníh s vianočnou tematikou nájdete v kategórii Príprava na Vianoce a v jej podkategóriách:Tipy na knižné darčeky podľa tém

 

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Červený balík - príbeh o obdarovaní

0.0 0
12,99
-25%
9,74
IHNEĎ odosielame

Grétka a vianočný anjel (Anjeli strážny 1)

5.0 1
12,90
-25%
9,68
IHNEĎ odosielame

Zimné kúzlo s vôňou škorice (Pekáreň s vôňou škorice 2)

0.0 0
15,69
-20%
12,55
Zaisťujeme u vydavateľa

Kubko sa teší na Vianoce 4

0.0 0
4,99
-25%
3,74
IHNEĎ odosielame

Navždy v decembri

0.0 0
15,99
-20%
12,79
PREDPREDAJ
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Detské knihy z vydavateľstva SUN využijete na večerné čítanie pre predškolákov a neskôr si z nich môžu čítať sami.
Po krátkom oddychu sa knižné vydavateľstvá naplno ponárajú do práce.
Spoznajte 8 vynikajúcich kníh, ktoré učarovali knižným blogerkám.