Knihovinky - september 2016

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
S novým školským rokom sme načreli do vreca s novými knižnými novinkami. Pozrite si náš výber.

Pre všetkých, ktorým sa ráno ťažko vstáva z postele a zobúdza ich v podstate len káva, sa pripravuje 320 stranová kniha Pri káve o káve a kávovinách. Vyberte sa za tajomstvami kávy. Objavte dobrodružnú cestu kávových zŕn, ktoré skončili vo vašej rannej šálke či dokonca hrnčeku. Putujte históriou a spoznajte súčasné metódy pestovania kávovníku, zberu a spracovávania jeho zŕn a praženia. Určite oceníte aj recepty na kávové špeciality, ktoré si môžete sami doma pripraviť.

  
Školské časy dievčatám spríjemní posledný diel obľúbenej série kníh od slovenskej autorky Zuzky Šulajovej, Džínsový denník 6. Paula sa po návrate z Austrálie musí konečne rozhodnúť kde a s kým bude žiť. Pokiaľ radi načriete do klasiky, vydavateľstvo Slovart pripravuje nové vydanie knihy Emily Brönteovej, Búrlivé výšiny. Príbehu plného vášne, zrady a pomsty z pera známej anglickej autorky.

  

Nielen pre pánov či študentov sa pripravuje nové vydanie knihy Ladislava Mňačka, Ako chutí moc. Dielo, ktoré na svojej hodnote nestráca ani rokmi, pretože niektoré veci nie sú výsadou režimu, ich príčinou je chamtivosť, moc. Román je tiež významnou pripomienkou režimu po druhej svetovej vojne a približuje ho ďalším generáciám ako nevyhnutné memento.

Nenechajte si ujsť ani ďalšiu knihu Rudolfa Slobodu. Útek z rodnej obce je zbierka poviedok, ktoré boli pôvodne publikované v časopisoch Slovenské pohľady, Romboid, Literárny týždenník, Dotyky, Mladá tvorba. Edícia kníh Rudolfa Slobodu získala Národnú cenu za komunikačný dizajn 2015. Z chrbtov jeho kníh si môžete v knižnici vytvoriť napr. meno autora. O dizajn sa postaral Boris Meluš.

Vrelo očakávanou novinkou je scenár divadelnej hry Harry Potter a prekliate dieťa. Desaťtisíce fanúšikov čakajú aj na novú knihu receptov Břicháč Tom a Lucie, ktorú máme skladom už od 6. septembra. A zo známych mien poteší ešte Drew Barrymore a jej vlastný životopisný román s názvom Divoký kvet.


Ak sa vám zdá knižná jeseň málo pestrá, nazrite do kategórie PREDPREDAJ, kde nájdete ďalšie knižné novinky.

Príjemné čítanie!

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.