Knihy pre každého

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Poďte nazrieť, aké zaujímavé knihy vyjdú tento mesiac. Je sa na čo tešiť.

Ako vzniká sliepkaAko vzniká sliepka

Kultová dvojka Milan Lasica a Július Satinský ovplyvnila myslenie a humor niekoľkých generácií. Navzdory režimu sa dokázali prezentovať vo verejnom priestore a komentovať aj rôzne dôležité témy a situácie. V knihe Ako vzniká sliepka vychádzajú teraz všetky ich autorizované verzie divadelných hier usporiadané chronologicky. Napríklad Poprava sa nekoná a Ako vzniká sliepka vychádzajú prvýkrát. Nájdete tu aj Nečakanie na Godota, Soirée, Radostná správa pre všetkých, ktorí majú ťažkosti s mechúrom, Náš priateľ René, Ktosi je za dverami a Deň radosti. Nazrite do knihy.

 

Vlčie šťastieVlčie šťastie

Paolo Cognetti si už získal čitateľov knihami Osem hôr, Niekedy netreba zdolať vrchol, Sofia vždy chodí v čiernom či Manuál pre úspešné dievčatá. K prvým dvom knihám tematicky horsky prislúcha tretia jeho kniha, ktorá vyjde tento mesiac v Odeone – Vlčie šťastie. Tentokrát je hlavnou postavou štyridsiatnik Fausto, ktorý sa po rozpade dlhoročného vzťahu uchyľuje do milovaných hôr. Z anotácie neviem, čo to má spoločné s vlkmi, ale snáď budeme šťastie aj na ne. Začítajte sa do knihy.

 


Slovník stratených slovSlovník stretených slov

Opis z anotácie tejto knihy nás, slovných a knižných milovníkov, úplne uhranul, navyše je príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Počas dospievania si Esme uvedomí, že niektoré slová a ich významy, hlavne tie týkajúce sa žien a skúseností obyčajných ľudí, sú podľa lexikografov menej dôležité ako iné, a preto ich do Oxfordského slovníka anglického jazyka nezaznamenajú. Esme sa tak dáva do vyhľadávania slov pre svoj vlastný slovník: Slovník stratených slov. Aby sa jej to podarilo, musí opustiť bezpečný svet univerzity a vydať sa za bežnými ľuďmi, ktorí jej chýbajúce slovíčka doplnia.

 

Neposlušné deti neexistujúNeposlušné deti neexistujú

Poradiť si s tvrdohlavosťou, plačom a výbuchmi hnevu u detí do 5 rokov sa zdá niekedy ako nadľudský výkon. „Neposlušné“ deti často len naznačujú, že niečo nie je v poriadku, ale nevedia to inak vyjadriť. Ak to nevedia povedať, musíte to prekuknúť. Matka dvoch detí, psychologička, novinárka a obhajkyňa duševného zdravia detí, Kate Silvertonová pripravila sprievodcu výchovou detí do 5 rokov. Vychádza z odborných poznatkov a môže byť dobrým tipom, ako zmeniť pohľad na deti a ich výchovu a viac si to s nimi užiť.Biblia pre detiBiblia pre deti

Táto kniha učaruje celej rodine. S deťmi si pripomeniete alebo prebádate známe i neznámejšie biblické príbehy zo Starého i Nového zákona. Každý príbeh je doplnený ilustráciami a zaujímavosťami. Na 256 stranách nájdete prehľadné jedno- a prevažne dvojstránkové príbehy. Na začiatku knihy je aj mapa biblických krajín, takže si budete vedieť lepšie predstaviť, kde sa príbeh odohral. Na konci knihy zas nájdete okrem registru aj slovníček a zoznam biblických postáv a miest s krátkym opisom. Knižku preložila šikovná a zorientovaná Zuzana Vengliková.


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Ako vzniká sliepka

0.0 0
17,95
-25%
13,46
POSLEDNÉ KUSY

Vlčie šťastie

0.0 0
14,90
-25%
11,18
POSLEDNÉ KUSY

Slovník stratených slov

0.0 0
14,90
-25%
11,18
IHNEĎ odosielame

„Neposlušné“ deti neexistujú

0.0 0
16,90
-25%
12,68
IHNEĎ odosielame

Biblia pre deti

0.0 0
15,99
-20%
12,79
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.
Priblížte deťom slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského.