Knihy so silnými ženskými hrdinkami

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Ženy nelipnú len na romantických knihách. Ak máte takúto čitateľku vo svojom okolí, poradíme vám darček pre ňu.

Keď sa povie „kniha pre ženy“, väčšina z nás si predstaví sladkú romantiku. No nie všetky ženy by ako darček chceli dostať knihu s popoluškovským príbehom. Mám pre vás tipy na naozaj vynikajúce a hlavne veľmi univerzálne diela, ktoré majú potenciál zaujať každého čitateľa – no ako darček pre nežné pohlavie zafungujú na 100 %. Ide totiž o skvelé tituly, v ktorých hlavnú úlohu zohráva silná ženská postava.


📖 Kde sa les dotýka hviezd
je horúca novinka na trhu a kniha, ktorá vyniká svojou univerzálnosťou. Môžete ju pokojne darovať sestre, babke, svokre či dospievajúcej dcére – všetky si prídu na svoje. Je to nezabudnuteľný príbeh stratených ľudských duší, ktoré sa prostredníctvom prírody nájdu navzájom. Kniha je písaná ľahkým perom, no dojem z nej ostáva hlboký.


📖 Podobnou knihou, no s mierne lyrickejším slovníkom je titul Kde raky spievajú. Nie je to krimi, nie je to triler, nie je to ani romantika. Je to kvalitný román. Nevšedná a veľmi prepracovaná charakterová štúdia. Dokonale zhmotnený pocit opustenia, boj s izoláciou, splynutie s prírodou. Na hlavnú hrdinku Kyu človek len tak nezabudne.


📖 Ak chcete obdarovať ženu, ktorá radšej ako do lesa ide do mesta, venujte jej Sedem manželov Evelyn Hugovej. Táto dynamická kniha prináša úžasnú atmosféru Hollywoodu. Výrazná postava Evelyn je kontroverzná hrdinka, ktorá sa nebojí žiť. Jej výstrednosť šokuje, bezprostrednosť a úprimná túžba po láske čitateľa odzbrojí. Je to kniha plná citov, ktorú neodložíte, kým ju nedočítate.


Knihy pre ženy


Pokiaľ chcete venovať inšpiratívne čítanie s pridanou hodnotou, siahnite po memoároch. Môj príbeh aj Vzdelaná majú jedno spoločné – ľahkosť a pútavosť, s akou sú napísané. Obidva tituly pripomínajú skôr žáner beletrie a od ťažkopádnej literatúry faktu majú naozaj ďaleko.


📖
Zážitok z čítania knihy Môj príbeh prirovnalo veľa čitateľov k „posedeniu na kávičke s prvou dámou“. Michelle Obamová píše o svojom živote tak, ako keby rozprávala zážitky z výletu najlepšej kamarátke. Prostredníctvom svojich životných skúseností sa citlivo prihovára najmä mladým dievčatám a ženám, ktoré nabáda k tomu, aby si vážili samy seba.


📖 Podobne silný a hodnotný príbeh prináša aj kniha Vzdelaná. Autorka Tara Westoverová vyrastala v mormonskej rodine submisívnej matky a otca s bipolárnou poruchou. Tieto autentické memoáre sú plné protichodných pocitov a otázok, na ktoré sa snaží autorka sama sebe odpovedať. Je to úprimná, miestami surová a hlavne nezabudnuteľná kniha so silným odkazom a s apelom na dôležitosť vzdelania.


Po ktorejkoveľ knihe siahnete, verím, že obdarovaná bude spokojná.
 

TIP: Ak predsa len bažíte po niečom romantickejšom, 12 tipov v kategórii Romány pre ženy nesklame.

 

Autorka (vrátane fotografie):
Petrin Knižný tip 

Tipy na vianočné darčeky
Knihy s vianočnou tematikou

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Kde sa les dotýka hviezd

Kde sa les dotýka hviezd

0.0 0
17,90
-45 %
9,90
Na vyžiadanie

Kde raky spievajú

0.0 0
17,90
-25 %
13,43
IHNEĎ odosielame

Sedem manželov Evelyn Hugovej

0.0 0
14,90
-15 %
12,66
Vypredané

Môj príbeh

0.0 0
19,90
-25 %
14,93
IHNEĎ odosielame

Vzdelaná

0.0 0
16,90
-25 %
12,68
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.