Knihy stále vychádzajú

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Máte pocit, že tento mesiac nové knihy nepribudli? Máme dôkazy o opaku.
Niektoré vydavateľstvá trochu utlmili svoju činnosť a s vydávaním nových kníh vyčkávajú. Iné sa rozhodli, že aj cez internet vedia osloviť dosť čitateľov a nenechajú ich vyčkávať. Väčší či menší, každý si volí stratégiu podľa svojich možností. Nazrite, aké knihy vyšli počas obmedzení, ktoré nás tento mesiac sprevádzali.

 
Novinky z AlbatrosuV Albatrose naozaj neváhajú a svoj vydavateľský plán plnia tuším na 100 %. Pribudla kniha Dom zlomených anjelov od finalistu Pulitzerovej ceny Luisa Alberta Urrea. Prenesie vás na honosnú víkendovú oslavu života Veľkého angela – patriarchu rodiny mexických imigrantov. Román sa dostal do finále National Book Award a National Book Critics Circle Award. Je poučný aj intímny, tragický aj humorný. Kus psychológie a hlavne napätia môžete nájsť v ďalšej knihe z vydavateľstva Lindeni – Strieborná cesta. A sci-fi žáner je zastúpený knihou Nadácia, ktorá vychádza v novom slovenskom preklade pri príležitosti stého výročia narodenia autora Isaaca Asimova.

Z detských kníh by vám nemal ujsť predovšetkým detská verzia medzinárodného bestselleru V zajatí geografie od uznávaného autora Tima Marshalla. Kniha sa volá Po stopách nášho sveta na dvanástich ilustrovaných mapách. Pomocou máp a skrátených informácií prispôsobených pre deti od 9 rokov čitatelia zistia, ako geografia formovala dejiny nášho sveta. A ak máte problémy s večerným uspávaním detí, neprehliadnite knihu Rozprávky na sladké sníčky.

 
Tajomné puto medzi človekom a prírodouTajomné puto medzi človekom a prírodou

Vo vydavateľstve Tatran čitateľom tiež nechceli spôsobiť ujmu čakaním na najnovšiu knihu obľúbeného lesníka a ochranára v jednom Petra Wohllebena. Tentokrát sa dočítate o siedmich zmysloch človeka, o tlkote srdca stromov či vedomí rastlín. Tipli by ste si, že ľudské telo dokáže počas prechádzky lesom využívať rastlinné antibiotiká? Ako to, že niektoré rastliny dokážu rozoznávať zvuky či používať korene ako nástroj hmatu a chuti? Že to začína znieť až ezotericky? Nuž, Wohlleben sa doteraz vo všetkých predchádzajúcich populárno-náučných knihách opieral o výskumy, takže veríme, že z tejto cesty nezišiel a tešíme sa na čítanie. Ukážku z knihy Tajomné puto medzi človekom a prírodou nájdete v samostatnom článku.

 

Vafľové srdceKniha Vafľové srdce

V malom slovenskom vydavateľstve Verbarium, ktoré sa špecializuje na kvalitné detské knihy, vyšla kniha pre deti od 9 rokov Vafľové srdce od Marie Parrovej. Kniha je už preložená do viac ako 20 jazykov a stala sa predlohou pre úspešný televízny seriál. Krásne priateľstvo medzi Larsom a Lenou vzniklo v malebnom mestečku na brehu nórskych fjordov. Lena je skutočný dobrodruh, Lars jej pre zmenu rád pomôže z každej šľamastiky. Veď je to jeho najlepšia kamoška. Aj keď vyhlási pátranie po novom otcovi, Lars je na blízku a je v tom s ňou. No, možno nakoniec bude práve Lars potrebovať pomoc od Leny. V priateľstve je takáto zmena skúškou pravosti. Pri knihe Vafľové srdce nájdete aj ukážku (pokiaľ nie ste na mobile).


Stateční v zahraděStateční v zahradě
Trápite sa s vrtochmi počasia pri starostlivosti o záhradu? Je nevyhnutné stále viac polievať, aby ste preklenuli obdobie sucha, to sa nedá poprieť. Letné lejaky zas vedia narobiť viac škody ako reálneho úžitku. Ako sa k týmto výzvam postaviť? Viete si pomôcť lepšie zvolenou výsadbou, pestrejšími záhonmi alebo ďalšími tipmi? Určite áno, kniha Stateční v zahradě je orientovaná práve na túto tému. Extrémy počasia vašu záhradu neodstavia. Prispôsobíte sa odolnejšími druhmi a lepším hospodárením s vodou, okrem iného. Ukážky z knihy nájdete na detaile produktu tu.


 
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Tajomné puto medzi človekom a prírodou

Tajomné puto medzi človekom a prírodou

0.0 0
13,90
-25 %
10,43
IHNEĎ odosielame

Vafľové srdce

0.0 0
14,90
-25 %
11,18
Vypredané
Čeština

Stateční v zahradě

0.0 0
5,45
-30 %
3,82
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nechajte sa prekvapiť knižnými novinkami.
Čo znamená milovať a byť milovaný?
Aké novinky prináša marec – mesiac knihy?