Vyberte si z letných knižných noviniek.

Knižné novinky pred letom

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
25.07.2021
11:00
21.07.2021
16:17
28.06.2017
02:00
Výber zaujímavých kníh, ktoré stoja za pozornosť.

Lui – príbeh o hľadaníLui – príbeh o hľadaní

Knihy pre deti z vydavateľstva Verbarium majú svoje čaro. Tento mesiac nás ohúril Lui, ktorý si privykol pozorovať svet cez okno. Keď dostane list, ktorý ho láka, aby vyliezol do sveta, naozaj pochybuje o tom, že by mal vyjsť do prírody. A toto vykročenie je nakoniec púťou, ktorá sa končí zdolaním vysokánskej hory. A vrcholy hôr by predsa mali prinášať odpovede. Ako to bude v tomto prípade a čo zistí od zvierat, lúk či oceánu, sa dozviete v knihe Lui – príbeh o hľadaní.

 

Ako som sa naučil rozumieť svetuAko som sa naučil rozumieť svetu

Pokrok a blahobyt posledných desaťročí prichádzali pozvoľna s každou novou generáciou a vyšším vzdelaním. Po knihe Moc faktov prináša Hans Rosling nádej aj v ďalšej knihe. Popisuje svoju celoživotnú cestu z pohotovostnej kliniky v Mozambiku na svetové rečnícke pódiá. Prezradí pikošky zo svojho rodokmeňa, že jeho prastarí rodičia pri čítaní len slabikovali, babička prala v cementovej výlevke a otec sa ostýchal vkročiť do moderného hypermarketu. Spoznajte mysliteľa Hansa Roslinga bližšie vďaka týmto memoárom.

 

Medzi dvoma kráľovstvamiMedzi dvoma kráľovstvami

Suleika Jaouad mala len 22 rokov, keď sa na 1 500 dní musela sústrediť len na jeden cieľ – prežiť diagnostikovanú akútnu leukémiu. Keď sa jej nakoniec podarilo z choroby vystrábiť, napriek tomu, že predtým mala smelé plány a vízie, vôbec nevedela, ako s týmto darom – životom naložiť, čomu ho venovať, ako má žiť. Vybrala sa preto na stodňovú cestu autom naprieč Amerikou, aby sa stretla s ľuďmi, ktorí jej v čase choroby poslali e-mail či list, podporovali ju a zdôverovali sa jej so svojimi životnými ťažkosťami.

 

 

Druhá horaDruhá hora

Nájdite zrelosť a zmysluplnosť života. Definovanie vlastnej identity a ego (tzv. prvá hora) majú vo formovaní človeka svoje miesto. No vzdávanie sa vlastného ja, ktoré vám umožní budovať hlboké vzťahy a dlhodobé záväzky, to je iná cesta. Ďalšia, nová zmysluplnejšia fáza života. Zatiaľ čo prvú horu dobývate, druhá hora dobýva vás. David Brooks vás v tejto knihe na svojom príklade nechá pocítiť, že prehnaný individualizmus je nám na škodu.

„Prvá hora predstavuje individualistický pohľad, ktorý dáva do centra pozornosti túžby vlastného ja. Druhá hora je obrazom niečoho, čo sa dá nazvať vzťahovým svetonázorom, čiže presvedčením, že v živote sú najdôležitejšie vzťahy, záväzky a túžby srdca a duše. Mojím hlavným odkazom je, že sme to s tým individualistickým svetonázorom prehnali.“

 

Posledná žena z rodu MoonovcovPosledná žena z rodu Moonovcov

Mesačná farma má novú majiteľku Lizzy Moonovú, ale toto dedičstvo predkov ju vôbec neláka. Farmu chce predať čo najskôr a vrátiť sa do New Yorku. Osem rokov sa dokázala vyhýbať svojej minulosti a chce v tom pokračovať. V ceste tomuto plánu zrazu stojí Kniha spomínania a stretnutie s Andrewom Greysonom, ktorý ako jeden z mála od začiatku veril v nevinu jej starej mamy Althey. Autorka snúbi magický realizmus a tajomnú detektívku, čo je kombinácia, ktorá dokáže prekvapiť.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Tipy na prípravu lahodných zaváranín, paštét, kečupu, pečiva či mliečnych výrobkov.
Vyberte si z letných knižných noviniek.
Horúce dni chce málokto stráviť vo vyhriatej kuchyni. Ako to vyriešiť a aj v lete pohostiť rodinu a priateľov?