Knižné tipy na adventnú prípravu

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Na knižnom trhu sa aj tento rok objavujú novinky s vianočnou tematikou, či už ide o detské knihy, beletriu, ale aj s prepojením na duchovnú stránku Vianoc.

O malých a veľkých vianočných darčekochO malých a veľkých vianočných darčekoch

Knižka z výborného vydavateľstva Verbarium prináša príbeh myšky a medveďa, ktorí sa tešia na Vianoce a čaká ich „tortúra“ so vzájomným obdarovaním sa. Prečo si medveď nerozbalil darček od myšky a zaliezol s ním do svojho príbytku? Nebodaj sa hnevá? Veď nemá prečo. Ako lesné zvieratká rozlúsknu toto tajomstvo a že najkrajšími darčekmi sú tie, ktoré sa nedajú rozbaliť (napríklad že sú spolu, majú sa radi, vzájomne si pomôžu), sa dočítate s deťmi v knihe O malých a veľkých vianočných darčekoch.

 

Škatuľa od topánokŠkatuľa od topánok

Špeciálne vydanie vianočného príbehu o Timmym O´Neilovi, ktorý si do pestúnskej rodiny priniesol minimálne jedno tajomstvo – na prvý pohľad obyčajnú škatuľu od topánok s červeným vrchnákom a nápisom „Bežecké topánky“, ktorú so sebou všade berie, no o jej obsahu odmieta povedať viac ako: „Iba veci“. Podeliť sa o jej obsah ho inšpiruje až jasličková slávnosť. Kresťanská klasika od Francine Riversovej obsahuje aj 5 adventných zamyslení, vybrané úryvky z Evanjelia podľa Matúša a Evanjelia podľa Lukáša a Fracinine obľúbené recepty.

 

Hon na tučniakaHon na tučniaka

Keď sa narodíte priamo na Štedrý deň, musíte si to oslavovanie nejako spravodlivo rozdeliť. Narodeniny doobeda, Vianoce večer. No Leove ôsme narodeniny sú úplne na hlavu. Jeho brat sa pýta na svet a namiesto osláv vidí len vystresovaného otca, ktorý nestíha nachystať ani jednu oslavu, a mamu ani moc nevidí, keďže je v pôrodnici. Ale ako každý rok, aspoň si zájdu do zoo, odkiaľ však zúfalý Leo pod bundou prepašuje tučniaka a rozhodne sa s ním vydať do jeho skutočnej domoviny. Tak taký Štedrý deň by ste ani vo sne nečakali. Zažite najdobrodružnejšie narodeniny s Leom. Kniha Juraja Raýmana s ilustráciami Viliama Slaminku je pre deti cca od 7 do 10 rokov. Tešiť sa môžete aj na trojicu nestarnúcich dôchodcov Gašpar, Melichar a Baltazár.

 

Duch VianocDuch Vianoc

Veselý nápad nájdete aj v tomto románe pre dospelých, v ktorom si miestny farár Peter a barman Hank vymenia svoje pracovné miesta až do Štedrého večera. Viete, ako to býva: jeden si myslí, že to má ťažšie ako druhý, no zažiť si tie príbehy naživo, to je úplne iná liga skúsenosti. A takéto výmeny rolí obom stranám ukážu realitu každodennosti a pohnú náhľadom na rôzne aspekty života. A už len prečítať si o tom je osviežujúce, lebo na druhú stranu, takéto výmeny nie sú vždy možné.

 

Všetky tipy na knihy s vianočnou tematikou sme zhrnuli do kategórie, kde nájdete aj tipy na vianočné recepty, tvorenie a mnohé ďalšie. Podľa záujmu môžete tiež nahliadnuť rovno do podkategórií: Špeciálne pre deti, Pre nás dospelýchVianočné kuchárky.Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Kriminálny príbeh, úprimné priznania, tri ženy hľadajúce svoju cestu životom.
Január je na novinky trochu skromnejší, no dobré knihy sa vždy nájdu.
Čítate krimi trilery s hlavnou hrdinkou Erikou Fosterovou?