Krása v knihách

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Zájdeme do Japonska i do hlbín duše. Stránky kníh majú vždy čo ponúknuť.

Ak ste ešte uhranutí Malými ženami ako my, neprehliadnite nové kompletné vydanie, ktoré pripravilo vydavateľstvo Ikar – Malé ženy. A môžete dať šancu aj niektorej z februárových knižných noviniek.

 

Toto je JaponskoToto je Japonsko

Jutaka Jazawa je skvelým sprievodcom po Japonsku. Je to jeho domovina, dokáže ju opisovať farbisto, so zanietením. Objavte to najlepšie  z japonského dizajnu, gastronómie, filozofie a kultúry. Japonsko, to nie je len Tokio. Dve tretiny krajiny sú pokryté lesmi, Japonci uctievajú a oslavujú prírodu. Dočítate sa o šinrinjoku (umení lesného kúpania) či kincugi (oslave nedokonalosti). Dozviete sa veľa nového aj o pojmoch ako ikigai či zen. Niekedy sa o krajine naučíte veľmi veľa nie naživo, ale práve z kníh. Nie je turizmus ako turizmus.

 

Krása, ktorá pretrváKrása, ktorá pretrvá

Vyrovnať sa stratou blízkych, utíšiť svoj žiaľ, to je ťažká úloha. V tomto románe sa stretnete s tromi postavami (Autumn, Shay a Logan), ktoré stratili blízku osobu a začínajú strácať aj seba. To, čo ich doteraz tešilo a napĺňalo, im zrazu nedáva až taký zmysel alebo nepomáha tak, ako by potrebovali. Jednou z tých vecí je hudba. Je možné, že keď spoja svoje sily, práve hudba im pomôže prekonať žiaľ, posunúť sa reálne ďalej? A možno to nebude len o hudbe, ale aj o zdieľaní a pochopení. Oplatí sa začítať.

 


JogaJoga

Pre niekoho je joga výsostne spojená s duchovným zapojením, pre iného je viac o fyzickej stránke. V oboch prípadoch je však správne cvičenie asán veľmi dôležité. A táto kniha sa venuje práve fyziológii kľúčových jogových pozícií. Dozviete sa fakty o tom, aký dopad má cvičenie na prietok krvi a dýchanie, ktoré svaly a kĺby sa v pozíciách zapájajú a v akej rovine je to bezpečné. Technické prevedenie pozícií bude pre vás bezproblémové a budete ťažiť aj z faktov o pozitívnych účinkoch. Nie je to totiž len pocit, je to fakt. Joga má pozitívne účinky na všetky sústavy v tele. Vyťažte z toho aj vy. Veď joga je dostupná takmer pre každého.

 

Na počiatku bola bunkaNa počiatku bola bunka

Príbeh o úžasnom dive prírody – vzniku človeka od prvej bunky po prvý nádych, ktorý môžeme vidieť. Táto kniha je určená všetkým milovníkom faktov, ktorých fascinuje ľudské telo a radi by sa dozvedeli zaujímavosti o jeho zrode. No schválne, zaujala by vás odpoveď na niektorú z nasledujúcich otázok: Vedeli ste napríklad, že spermie majú čuch? Že vaše telo správne vytvorí obličky až na tretí raz? Že žliabok na hornej pere predstavuje šev, ktorým zrástli časti kože tvoriace tvár? Alebo že polohu vašich vnútorných orgánov majú na svedomí bunky v oblasti chrbta?

 

AltruistéAltruisté

Zaujímavý koniec asi môžete očakávať aj v tejto knihe. Arthur Alter nie je v živote úplne stratený, ale ani veľmi úspešný. Z platu profesora už nezvláda platiť hypotéku, neminuli ho ani nezhody s mladou priateľkou. Jeho deti sa s ním nerozprávajú a do toho zistí, že jeho zosnulá žena Francie pred ním tajila istý obnos peňazí, ktoré odkázala len deťom. Z tých peňazí by sa Arthurovi zišlo, preto pozve svoje deti na návštevu pod zámienkou zmierenia. Pandorina skrinka sa však otvára a čitateľ zistí omnoho viac zo spomienok a krívd, ktoré sa nahromadili v tejto rodine.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Toto je Japonsko

0.0 0
19,90
-15%
16,91
POSLEDNÉ KUSY

Krása, ktorá pretrvá

0.0 0
12,95
-20%
10,36
Na vyžiadanie

Joga

0.0 0
19,90
-15%
16,91
POSLEDNÉ KUSY

Na počiatku bola bunka

0.0 0
12,95
-20%
10,36
POSLEDNÉ KUSY

Altruisté

0.0 0
18,75
-19%
15,19
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nový psychologický triler od britskej autorky Lisy Jewellovej.
Ponuka noviniek je opäť široká, preto sa hodí prehľad i výber, ktorý vám ponúkame.
Preniknite do skutočného života a osudov utečencov.