Kreatívne tvorenie s deťmi

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Hľadáte spôsob ako dostať vaše deti od televízneho prijímača alebo počítača? Nasledujúce tipy vám s tým pomôžu!

V dnešnej dobe je kreativita veľmi cenená a vyhľadávaná, práve preto by sme sa mali snažiť podporiť ju už v ranom detstve a ďalej ju u detí rozvíjať. V nasledujúcich knihách nájdu nápady na tvorivé aktivity pre deti nielen rodičia, ale aj pedagogickí pracovníci.

 

Domaľuj na karty zvieratáDomaľuj na karty zvieratá

Malá škatuľka plná zábavy obsahuje fixku a obojstranné zmývateľné karty. Na kartách sa nachádza viac než 100 možností kreslenia a dokresľovania na tému zvieratá.
Veľa zábavy s Domaľuj na karty zvieratá!

 

ŠikovníčekŠikovníček

Kniha Šikovníček je plná zábavných nápadov aj pre najmenších umelcov. Nájdete tu prehľadné inštrukcie ako zhotoviť zaujímavé obrázky, pohľadnice pre kamarátov alebo obal na knihu. Obsahuje aj nápady na zhotovenie obrázkov pomocou zemiakových pečiatok alebo špongiovej tlačiarničky.


 

OrigamiOrigami

Skladanie Origami je zábavné a výborne sa pri ňom odreagujete. V knihe nájdete detailný postup ako vytvoriť rôzne zvieratká, napr. vznešenú labuť či hrôzostrašného tyranosaura.
Spojenie skladania papiera a príbehu nájdete v sérii Origami pre deti. Po skončení príbehu, môžu deti vymýšľať nové dobrodružstvá origami postavám. 

Moje príbehyMoje príbehy

Pre deti prekypujúce dobrodružnými nápadmi je určená kniha Moje príbehy. Jedná sa o kurz tvorivého písania, ktorý deťom ukáže, ako vybudovať zaujímavý príbeh od začiatku po prekvapivý záver. Kniha okrem radosti z tvorivosti, buduje u detí sebavedomie, schopnosť vyjadrovať sa a stávajú sa vnímavejšími a komunikatívnejšími.
 

Tvorivé dielne pre deti

Kniha Tvorivé dielne pre deti obsahuje detailne popísaných 52 projektov. Nachádzajú sa tu tipy na maľovanie, kreslenie, ale aj výtvory z papiera. Publikácia ponúka aj projekty kombinujúce viaceré techniky. Prostredníctvom doplnkových textov sa deti oboznámia s tvorbou viacerých súčasných umelcov.


 

Mnoho ďalších tvorivých nápadov pre šikovné ruky nájdete v sérii Z dielne DaVINCI.

Tituly vybrala: Andrea Slížová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.