Vyhrajte 1 z 5 balíčkov s klasickými rozprávkami.

Letné čítanie 2021

Vyberte si z letných knižných noviniek.

Za láskou do ParížaZa láskou do Paríža

Namiesto zásnub – rozchod. Ella je po ôsmich rokoch, tesne na prahu tridsiatky, neočakávane voľná. Počítala, že čoskoro sa možno vydá, so zlomeným srdcom však odchádza do sveta. Hoci nevie po francúzsky, láka ju Paríž. Nie je dôvod otálať, stačí to len skúsiť. Vybrať sa za romantikou, dobrodružstvom, novými výzvami. Keď objaví obchodík s tými najlahodnejšími syrmi, čakajú ju nielen kulinárske zážitky, ale aj nová láska, dokonca trojuholník. Začítajte sa...

 

 

NeortodoxnáNeortodoxná

Deborah Feldmanová vyrastala síce v newyorskom Brooklyne, no v štvrti Williamsburg v satmárskom spoločenstve chasidských židov. Satmárska sekta je spoločenstvo odštiepené od chasidského judaizmu, v ktorom sa mlčanie a utrpenie cení viac než sloboda jednotlivca. Všetko musí byť podľa pravidiel a zvykov, je dané, čo si Deborah smie obliecť, s kým sa môže rozprávať a čo čítať. Napriek tomu sa jej podarí prečítať si aj príbehy hrdiniek Jane Austenovej a Louisy May Alcottovej a potajomky snívať o inom živote. Snenie je síce pekné, ale zrealizovať to, to je iný príbeh. Ak ste videli seriál, aj tak si knihu nenechajte ujsť, podľa čitateľov je silnejšia, hlbšia.

 

Malé kroky pre detiSéria Malé kroky

Séria kníh z vydavateľstva Svojtka Malé kroky podporuje postupné osvojenie si jazyka a pomáha deťom objavovať svet. Zábavné otázky a úlohy im uľahčia spoznávanie predmetov z bežného života. Leporelá sú rozdelené pre dve vekové kategória: 12 – 18 mesiacov a 18 – 24 mesiacov. Do série ešte patria zošity so samolepkami pre 2+, 3+, 4+ a 5+ ročných. Postupne pomôžu so slovami, farbami, tvarmi a počítaním. Takže je to pomerne ucelená séria, ktorá do seba zapadá.

Svet pod ich nohamiSvet pod ich nohami

Preneste sa do 30. rokov 20. storočia, do doby, keď skupiny horolezcov z Veľkej Británie, Nemecka a Spojených štátov zápasili o prvenstvo vo výstupoch na najvyššie vrchy sveta ako Mount Everest, K2 a Nanga Parbat. Potrebujú veľkú dávku odvahy a odhodlania, aby s nedokonalými mapami, pár fotografiami, v jednoduchých kožených topánkach a bavlnených vetrovkách pokorili nedobytné končiare. Tieto fascinujúce výpravy vám priblíži Scott Ellsworth. Na našej stránke nájdete aj ukážku z knihy.Ja, RobotJa, Robot

Po románovom cykle Nadácia pripravilo vydavateľstvo Lindeni aj kultovú zbierku poviedok od Isaaca Asimova, v ktorej zadefinoval tri zákony robotiky. Tie majú ochrániť ľudí, lenže nepočítajú s tým, že robot začne spochybňovať svojho stvoriteľa. S deviatimi poviedkami sa prví čitatelia oboznámili už v 40. rokoch, no témy, ktoré Asimov nastoľuje, zostávajú aktuálne. Dokáže robot klamať, mať zmysel pre humor a ako ho nakoniec odlíšime od človeka? Nestarnúca klasika, o ktorej sa bude debatovať ešte dlho.


Letné čítanie

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Za láskou do Paríža

0.0 0
13,99
-20%
11,19
IHNEĎ odosielame

Neortodoxná

0.0 0
14,90
-25%
11,18
IHNEĎ odosielame

Malé kroky se samolepkami Tvary

0.0 0
4,18
-28%
3,01
IHNEĎ odosielame

Svet pod ich nohami

0.0 0
16,90
-15%
14,36
POSLEDNÉ KUSY

Ja, Robot

0.0 0
13,49
-22%
10,52
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Spríjemnite si dni knihami plnými knižnej tematiky. Čítajte si s deťmi. Alebo sa vzdelávajte. Knihy ponúkajú množstvo možností.
Dvanásť klasických rozprávok je vhodných nielen na prvé čítanie, ale potešia aj najväčších neposedníkov. Vyhrajte 1 z 5 balíčkov.
Krása nie je vždy pekná. Aj na príbeh Popolušky sa dá nazerať inak.