Letné knihovinky 2022

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Výber a prehľad letných knižných noviniek.

Látkové knižky

V ponuke kníh pre najmenších nájdete popri klasických leporelách aj látkové knižky. Sú príjemné na dotyk a inak šuštia. Nájdete v nich kontrastné čiernobiele ilustrácie, ktoré sú stvorené na prvé knižné oťukávanie. V knižke Ahoj, bábätko nájdete mačku, sovu, psa či žirafu a v knihe Kuk, bábätko napríklad veľrybu, mačku či včelu. Nazrite do kníh...
Ahoj, bábätko   Kuk, bábätko

 

Vlajky celého svetaKniha Vlajky celého sveta

Samolepková knižka Vlajky celého sveta poteší nielen mladých dobrodruhov a cestovateľov. Poznávanie štátnych vlajok, nazretie do ich histórie a symboliky, pri každej aspoň jedna zaujímavosť z histórie či súčasnosti, čo robí túto knižku ozaj atraktívnou. Deti spoznajú krajiny, o ktorých ešte nepočuli a lepšie sa zorientujú v tom, kde sa ktoré nachádzajú, aké sú veľké a dozvedia sa tiež o počte obyvateľov, hlavnom meste, úradnom jazyku, ale aj o národnom zvierati, strome a športe. Viete, ktorá vlajka nemá tvar obdĺžnika?

 

Přitažlivost planety KryptonPřitažlivost planety Krypton

Ešte v máji vyšla kniha známeho českého herca Jiřího Mádla Přitažlivost planety Krypton. Čakali by ste od neho román? Bude aj v audioknižnej podobe. Realistický príbeh o vzťahu dvoch mladých ľudí, Martina a Veroniky, ktorí si dopisujú vo virtuálnom priestore Planeta Krypton. Sľúbili si, že sa nikdy nestretnú, rozoberajú témy, ktoré by možno z očí do očí tak nepreberali. Dodržia sľub?


 

Záhadné vraždy v internáteZáhadné vraždy v internáte

Internátne školy ukrývajú vždy nejaké tajomstvá. Predovšetkým ich žiaci. Motív a príležitosť na vraždu študenta Charlieho (povýšeneckého tyrana) mal snáď takmer každý. Prestížna súkromná škola zažíva krušné časy, nielen kvôli vražde, ale i následným zmiznutiam. Lucinda Rileyová si trúfla aj na detektívny žáner. Máte odvahu?

 

Malé vinárstvo v ProvensalskuMalé vinárstvo v Provensalsku

Vydavateľstvo Metafora vás prenesie do francúzskych viníc, ku chrumkavým croisasantom a šanci na nový štart. Avin manžel sa zjavne tak skoro nevráti. Investičný zámer sa mu rozpadol a kvôli neplatenej pôžičke prichádzajú o dom. Ava je pracovne frustrovaná, no v podstate voľná ako nikdy. Keď zdedí malú vinicu po starom otcovi, opráši svoj zaprášený sen o vlastnej pekárničke. Len či to predsa len nie je uletený nápad, začať takto nanovo.

 Využili by ste knihy v ukrajinčine? Nazrite do našej ponuky:

Beletria pre deti v ukrajinčine

Populárno-náučná literatúra pre deti v ukrajinčine

TIP: Ak máte záujem vzdelať sa v ukrajinčine na akejkoľvek úrovni, navštívte podkategóriu Ukrajinčina.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Román podľa skutočného príbehu slovenských rodáčok.
Zvládnite začiatok roka pohodovo.
Ste zvedaví, aké knižky vychádzajú v septembri? Nazrite do nášho prehľadu.