Májové knižné dary

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Obdarujte seba či iných.

Nech už mám desať!Nech už mám desať!

Nová kniha Zuzany Štelbaskej mieri na čo chvíľu násťročné deti. Hlavnou hrdinkou knižky je Kika, na prvý pohľad úplne obyčajná baba z obyčajnej školy. Miluje zvieratá, má skvelé kamošky a otravného brata. Keď dostane na narodeniny denník, nebude to tá najväčšia výzva, pretože ten sa zaraz začne plniť akoby sám od seba, keď jej do života vstúpi tajomná spolužiačka a najväčší pes. Nazrite do knihy.

 

DarRomán Michaely Rosovej Dar

V próze pre dospelých je zaujímavosťou novinka Michaely Rosovej, ktorej kniha vychádza prekvapivo vo vydavateľstve Ikar. Román DAR vezme čitateľov do internátnej školy v Alpách, kde sa zoznámia s tínedžermi, ktorí budujú priateľstvá – azda na celý život, keďže od polovice knihy sa s hrdinami budeme stretávať ako s dospelákmi. Je teda možné, že okrem dospelákov bude kniha skvelým čítaním aj pre mladých, ktorí nepotrebujú fantasy prvky, aj keď jedna z postáv číta upírske romány. Začítajte sa.

 

EsencializmusKniha Esencializmus

Minimalizujte činnosti, ktoré vykonávate. Jedna vec je snažiť sa stihnúť všetko, čo nám napadne, čo nám je pridelené. Niečo úplne iné uvedomiť si hodnotu nášho času a zvážiť, na ktoré veci môžeme povedať nie, ktoré veci nie sú nevyhnutné a nemajú pre nás alebo aj pre samotný pracovný výsledok väčšiu pridanú hodnotu. Jednoducho, zamerajte sa na podstatné a nevyhnutné veci a robte ich efektívne. Získajte tým čas i energiu nielen v pracovnom, ale i súkromnom živote.

 

Okolo sveta 6Okolo sveta 6 Martina Navrátilová

Martin Navrátil si splnil dlhoročný sen – pobudnúť v Antarktíde. Zvolil si náročnú možnosť: prejsť od pobrežia Antarktídy na Južný pól. V trojčlennom tíme ako prvý Slovák nakoniec pobudol na tomto kontinente 47 dní a prešiel vyše tisíckilometrovú trasu v ukrutnej zime, počas ktorej ťahal viac ako stokilové sane. Dočítate sa o príprave na cestu i samotnom putovaní, samozrejme, nebudú chýbať fotografie a množstvo pikošiek.

 


Tisíc let radostí a smutků

Aj Wej-Wej je asi najznámejší čínsky umelec súčasnosti. Jeho memoáre vás prevedú nielen jeho životom, ale aj životom jeho otca, básnika Aj Čchingaala, Mao Ce-Tungovho blízkeho spolupracovníka. Spoznáte zákutia čínskej histórie za posledných sto rokov a, samozrejme, budete sa môcť ponoriť aj do jeho diela, vplyvov a umeleckého napredovania. Aj Wej-Wejov únik z Číny do USA zas bude podkladom širšieho rozprávania o čínskej umeleckej scéne na prelome milénia i politických zmenách pomerov v Číne. Nahliadnite do knihy.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Čítali ste už román od kráľovnej romantiky Mariany Zapaty?
Či hľadáte zábavu, či poučenie, v septembrových novinkách je výber ozaj široký.
Dobré knihy vychádzajú aj počas leta. Pozrite sa na ne.