Vyberte si z letných knižných noviniek.

Májové objavy

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
25.07.2021
11:00
21.07.2021
16:17
28.06.2017
02:00
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Knižné novinky, ktoré vás tento mesiac príjemne prekvapia.

Sme záhradníciSme záhradníci

Vo Vydavateľstve Tatran v preklade Lucie Halovej vychádza krásna kniha pre deti o záhradníčení. Autorka Joanna Gainesová s deťmi začali v malom a pokúsili sa pestovať rajčiny. No zjavne sa z toho stala láska, lebo už záhradníčia vo veľkom, pestujú ovocie i zeleninu. Práca na záhrade nie je vždy ľahká, no spája ich a posilňuje. Museli sa popasovať s rôznymi problémami a v knižke sa aj o tom dočítate. Nadchnite deti pre záhradku, s touto knihou to bude radosť.Bzukot včielBzukot včiel

Latinsko-americký bestseller od Sofie Segovia zachytáva osud rodiny, ktorá vložila svoju lásku, vieru a budúcnosť do rúk niekomu, koho čisté srdce ochránilo celý rod pred zradou, chamtivosťou a nenávisťou. Príbeh o rodinných putách, záhadnom chlapčekovi, jeho včelách, vôni pomarančovníkov, láske, zrade aj nenávisti sa odohráva v období mexickej revolúcie a španielskej chrípky.
Keď chlapček obklopený rojom včiel zavrel oči, videl to, čo nikto iný – to, čo ešte len príde – to krásne i to nebezpečné.


                 

Napriek všetkému povedať životu ánoNapriek všetkému povedať životu áno

Základom tejto knihy sú prednášky psychiatra a neurológa Viktora E. Frankla z roku 1946. Venuje sa v nich myšlienkam o zmysle života, o odolnosti a dôležitosti prijať život, aj keď sa možno pocitovo i reálne nachádzate v jeho najhoršom bode. Frankl svoje myšlienky staval na skúsenosti z koncentračných táborov, no aj v súčasnosti, keď človek čelí rôznym pochybnostiam a zasahujú ho správy a skúsenosti zo sociálnej a názorovej nerovnosti či vlastnej ekonomickej neistoty, sú Franklove myšlienky pre mnohých majákom. Začítajte sa aj vy a napriek všetkému povedzte životu áno.

 

Ženy umelkyneŽeny umelkyne

Táto publikácia sa venuje ženám vo výtvarnom umení a predstavuje tvorbu päťdesiatich významných umelkýň od 16. storočia až po súčasnosť. Lavinia Fontana, Artemisia Gentileschi, Clara Peeters, Georgia O´Keeffe, Frida Kahlo či Louise Bourgeois. Pravdepodobne poznáte len pár z nich a pritom je ich tvorba významná. Či sa už o umenie zaujímate laicky alebo odbornejšie, táto kniha vaše vedomosti rozhodne obohatí.

 


Tělo sčítá rányTělo sčítá rány

Prežité traumy sa negatívne odzrkadľujú na našom tele i mozgu a menia schopnosť prežívať radosť, dôveru či vnímať vlastné telo. Rolu zohrávajú gény, hormóny i starostlivosť a láska v prvých rokoch života. Po pochopení, ako traumy vznikajú a rozvíjajú sa, v dôsledku akých okolností, sa Dr. Bessel van der Kolk v druhej časti knihy venuje inovatívnym liečebným postupom počnúc metódami neurofeedbacku cez meditáciu až po šport, hudbu, jogu či kurzy herectva. Kniha je určená všetkým, ktorých táto téma trápi, stretli sa s ňou na vlastnej koži či u blízkych.

 

Pri všetkých knihách nájdete aj ukážky.


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Sme záhradníci

0.0 0
11,90
-25%
8,93
IHNEĎ odosielame

Bzukot včiel

0.0 0
15,99
-20%
12,79
IHNEĎ odosielame

Napriek všetkému povedať životu áno

0.0 0
10,99
-25%
8,24
IHNEĎ odosielame

Ženy umelkyne

0.0 0
11,95
-20%
9,56
POSLEDNÉ KUSY

Tělo sčítá rány

0.0 0
23,45
-15%
19,93
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Tipy na prípravu lahodných zaváranín, paštét, kečupu, pečiva či mliečnych výrobkov.
Vyberte si z letných knižných noviniek.
Horúce dni chce málokto stráviť vo vyhriatej kuchyni. Ako to vyriešiť a aj v lete pohostiť rodinu a priateľov?