Májový závan slov

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Spoznajte tohtomesačné knižné novinky, ktoré vydavatelia dostanú z tlačiarní.

TvojazemKniha Tvojazem

Príbehy v knihe Tvojazem sú voľným pokračovaním rovnomenného animovaného filmu. Tvojazem je zvláštna krajina, kde nepoznajú elektrinu, no ponorky tam fungujú v piesku, zmrzlina mení chute a okuliare odhaľujú neviditeľné stopy. A to už je niečo. Chlapec z obyčajného sídliska, Riki, má v tejto tajomnej krajine kamarátku Emu a spolu s opičiakom Tidlingom vás vtiahnu do všakovakých dobrodružných potuliek. Nakuknite.

 

Pláž v ChorvátskuKniha Pláž v Chorvátsku

Nevieme, či sa tento rok chystáte do Slovákmi veľmi obľúbeného Chorvátska, ale na plavbu po Jadranskom mori sa môžete vydať nielen reálne, ale aj prostredníctvom tejto, už piatej knihy Julie Caplinovej zo série Romantické úteky. V tieni, s letným drinkom v ruke, na Slovensku, v Chorvátsku či kdekoľvek inde, vyberte sa s umelkyňou Maddie (známa z Cukrárne v Paríži) na palubu lode Avanturista. Ako inak, leto si zaslúži milostný trojuholník, Maddie si musí vybrať medzi dvomi nápadníkmi. A ešte by to bolo dobré spojiť s jej predstavou o kariére maliarky na chorvátskom pobreží.

 

Atlasy starovekých civilizáciíAtlas starovekého EgyptaAtlas starovekého Grécka pre deti

V máji vyjdú dva atlasy pre deti: Atlas starovekého GréckaAtlas starovekého Egypta. Vráťte sa o niekoľko tisícročí späť a spoznajte prvé kmene, ktoré položili základy najstaršej civilizácie Európy na Balkánskom polostrove. Grécko je kolískou demokracie, na prácu ich matematikov či filozofov nadväzujeme dodnes. Pozdĺž rieky Níl sa zas vyvinula civilizácia, ktorej pamiatky dodnes mnohí obdivujeme. Spoznajte život v týchto starovekých civilizáciách. V každej knihe nájdete 6 rozkladacích máp, ktoré vám uľahčia objavovanie, ukážky nájdete pri tituloch.

 

ArchitektúraArchitektúra Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov

Kniha s podtitulom Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov predstaví príbeh architektúry na území Slovenska od pravekých zemníc až po moderné sklené paláce. Nájdete tu: prvé stavby, románske baziliky, vznešenú gotiku, striedmu renesanciu, veľkolepý barok, ľudovú architektúru, dôstojný klasicizmus a rozprávkový romantizmus, eklektiku, secesiu, funkcionalizmus, moderné štýly. Stručný prehľad o stavbách je zasadený do kontextu vnútorných i vonkajších udalostí a vplyvov. Kniha vychádza v edícii Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov a je pútavým a vizuálne príťažlivým sprievodcom pre mladých, ale aj príjemnou rekapituláciou či doplnením vedomostí pre dospelých. Nazrite do knihy.Svet bez emailovKniha Svet bez emailov

Tretia kniha Cala Newporta sa zameriava na fenomén, ktorý sa snaží nielen popísať, ale hlavne zúžitkovať vo vlastný prospech a nenechať sa ním pohltiť. E-mail bol kedysi vítaným riešením mnohej komunikácie. Ak sa v práci musíte boriť hromadou doručenej pošty, túto knihu od autora a prívrženca Hlbokej práce, ktorý dbá na Digitálny minimalizmus, určite neprehliadnite. Môže byť vaším vykúpením, veď podtitul knihy je Ako efektívne pracovať v dobe preťaženej komunikáciou. Začítajte sa teraz.


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Tvojazem

Tvojazem

0.0 0
14,95
-26 %
11,00
IHNEĎ odosielame

Pláž v Chorvátsku

5.0 1
16,99
-15 %
14,44
IHNEĎ odosielame

Atlas starovekého Egypta pre deti

0.0 0
10,99
-22 %
8,57
POSLEDNÉ KUSY

Atlas starovekého Grécka pre deti

0.0 0
10,99
-22 %
8,57
POSLEDNÉ KUSY

Architektúra. Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov

0.0 0
19,95
-20 %
15,96
Na vyžiadanie

Svet bez emailov

0.0 0
15,49
-23 %
12,00
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Samotná kniha i priamo sociologická veda je nástroj na poznávanie spoločnosti.
Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.