Marcové knihovinky ovládli tituly pre deti

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Viac ako polovica kníh je pre deti. No našli sme aj niečo pre dospelých.
Tento mesiac vyjdú s novými obálkami 3 diely Rivers of Babylon od Petra Pišťaneka. Druhej knihy sa dočkajú priaznivci Rupi Kaur, vyjde jej kniha slnko a jeho kvety. A fanúšikovia príbehov Ricka Riordana sa môžu tešiť na tretí diel Apolónovho pádu - Horiaci labyrint. Mimochodom, ak ste si obľúbili komiks Hilda, pripravuje sa slovenský preklad.


Kniha Básnička ti pomôžeBásnička ti pomôže

S deťmi predškolského veku je to občas zložité. Očakávame od nich už vo viacerých veciach samostatnosť, ale nie vždy je to samozrejmé a ľahké. Preto je tu nové vydanie knihy Daniela Heviera od vydavateľstva Buvik, Básnička ti pomôže. Veselé básničky vám pomôžu prekonať každodenné povinnosti ako umývanie rúk, čistenie zubov, šnurovanie, obliekanie,... Povinnosti môžu byť hravé, nezabúdajte na to.

 

Knižný klub slečny LucyKnižný klub slečny Lucy

Lucy má 24 rokov a potrebuje reštart. Z univerzitného štúdia je frustrovaná, skúsi preto prácu v malej knižnici. Keďže miluje čítanie a písanie, plus rada rieši problémy iných ľudí, knižný klub považuje za perfektný nápad. Liečenie zlomených sŕdc najvernejších návštevníkov knižnice nie je jednoduché. A už vôbec nie, ak sa vám jeden z členov zapáči. Pre večne nezadanú Lucy to bude zaujímavý oriešok. A môže vôbec pomáhať iným, keď sama potrebuje poradiť?

 Kniha Neila Gaimana NikdekoľvekNikdekoľvek

Vo vydavateľstve Slovart vyjde ďalšia kniha Neila Gaimana, ktorý vás tentokrát zavedie pod londýnske ulice. Odhalíte tam netušený svet plný príšer, svätcov, vrahov a anjelov, rytierov v lesklej zbroji aj bledých diev v čiernom zamate. Ako sa do neho dostať? Prepadnúť sa štrbinami z nášho sveta alebo si o ňom jednoducho len prečítať. Aj Richard bol jedným z nás, kým nezachránil zranené dievča. Nijaké sny ani predstavy vám nepomôžu. To, čo si prečítate, nedokážete vytušiť. Čítajte Nikdekoľvek.

 


Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvieratIlustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách s ilustráciami Maje Säfströmovej má svoje pokračovanie. Tentokrát nazrieme hlboko do histórie a objavíme kresby čudných tvorov, ktoré kedysi chodili po Zemi. Vakovlk tasmánsky, mamut srstnatý, šabľozubý tiger či dront nelietavý. Tieto mená sme si nevymysleli a nielen s nimi sa zoznámite v najnovšom atlase.
Ukážka z knihy Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvieratUkážka z knihy Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat

 

Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvieratNezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvierat

Deti od piatich rokov môže zaujať príbeh kocúra Homéra, ktorý sa vydá hľadať skutočného priateľa. Rozmýšľa, čo je v priateľstve najdôležitejšie. Počas cesty zisťuje, že priateľstvá sú rôzne. Veď posúďte sami, predpokladali by ste, že mravec sa priatelí s voškou, vlk s krkavcom či bocian s vrabcom? O priateľstve vlkov a krkavcov písal aj nemecký lesník Peter Wohlleben v knihe Tajomné pradivo prírody, takže nejde o nijaké výmysly. Deti vďaka tomuto príbehu zistia reálne zaujímavosti zo života zvierat, rastlín a húb. A naučia sa niečo aj o skutočnom priateľstve. Tretia kniha Emilie Dziubakovej, známej hlavne vďaka knihe Rok v lese.


Ukážka z knihy Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvierat
Ukážka z knihy Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvierat
Ukážka z knihy Nezvyčajné priateľstvá vo svete rastlín a zvieratAkcia na bestsellery


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.