Marec – mesiac kníh do bodky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Čas na knihu a zalezenie do postele... Ktorú si vyberiete?

Normálni ľudiaNormálni ľudia

Román Sally Rooney je o Connellovi a Marianne. Na prvý pohľad dvoch veľmi rozdielnych bytostiach z odlišného sociálneho prostredia, aj keď z toho istého malého západoírskeho mestečka. Aj v škole je jeden samotár a druhý obľúbenec. Keď sa jedného dňa ocitnú v rozhovore, mnohé sa zmení – priateľstvo, láska, ťažké zmeny. Na preklad románu sa už netrpezlivo čakalo a knihomoli sa už do jeho recenzovania s vervou vrhli. Ak si nie ste istí, či po ňom naozaj siahnuť, prekutrajte internet, určite nájdete množstvo odporúčaní. Tým najlepším je asi nominácia na Man Bookerovu cenu za rok 2018.

 
 

Kód životaKód života

Čím sme starší, tým viac sa podobáme našim rodičom. To môže znieť aj desivo. Profesor Robert Plomin sa genetickému výskumu venuje desaťročia a v tejto populárno-náučnej knihe predstavuje čitateľom množstvo zistení, na ktoré v priebehu rokov prišiel. Až 30 rokov so svojím tímom pracoval na štúdii dvojčiat, súrodencov a adoptovaných detí. Vysvetlí vám zákony a metódy behaviorálnej genetiky. A všetkých nás vyzýva, aby sme boli tolerantnejší a pristupovali k deťom rôznorodo, lebo v niektorých atribútoch jednoducho genetika prevyšuje vplyv prostredia a výchovy. Ľudská genetika je príliš dôležitá a vplyvná na to, aby ostala len záujmom genetikov. Vedci už uvažujú o liečbe navrhnutej na mieru konkrétneho genotypu a o nových možnostiach prevencie.

 

AntituristaAntiturista

Nóri sú veľkí milovníci prírody. Na Slovensku o tom tiež mnohí vieme svoje. Ale čo je také čarokrásne a magické na prírode? Are Kalvo si všimol, že takmer každý z jeho okolia chodí na túry, bežkovať, jednoducho oddychovať a trápiť sa do prírody. Tak sa tam jedného dňa vydal za nimi, aby zistil, čo je na tom také fascinujúce. A či to nie je len bublina, ktorá je vlastne spľasnutá a nikto to nevidí. Kniha pôsobí vtipne i trochu nahnevane, lebo Are Kalvo prírodu jednoducho nemiloval a musel sa vytrhnúť zo svojej komfortnej zóny. Ale čo by nespravil, aby tejto láske konečne prišiel na koreň.


 

Prečo sú dánske deti šťastné?Prečo sú dánske deti šťastné?

Dáni patria k najšťastnejším ľuďom na svete. Dokážu vychovať sebavedomé a schopné deti, čo sa odrazí na ich dospeláckom spokojnom živote. Objavte ich spôsoby a prineste viac pokoja do života vašich detí. Medzi osvedčené metódy Dánov patria: radosť z hry, číra autentickosť, otvorená myseľ, empatia, definitívne nijaké ultimáta, intimita a útulnosť. Znie to dobre? Prečítajte si o týchto princípoch viac...

 

 

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Normálni ľudia

Normálni ľudia

0.0 0
12,99
-22 %
10,13
IHNEĎ odosielame
Čeština

Kód života

0.0 0
20,85
-15 %
17,72
IHNEĎ odosielame

Antiturista

5.0 1
14,90
-15 %
12,66
POSLEDNÉ KUSY

Prečo sú dánske deti šťastné?

0.0 0
9,99
-22 %
7,79
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.