Mesiac knihy vrcholí

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Aké novinky prináša marec – mesiac knihy?
RovnováhaRovnováha

Vybudovať si zdravý vzťah k jedlu a k svojmu telu je pre ženy častokrát výzvou, no je to veľmi dôležitou súčasťou života. Vnímať vlastné telo pozitívne alebo prinajmenšom neutrálne je podstatné. Bez výčitiek a odsudzovania sa ponorte do slov z tejto knihy a naučte sa mať rada a cítiť sa skvelo. Nie je to nedosiahnuteľná méta a môže to byť láskavá cesta za rovnováhou. Začítajte sa do obsahu a stránok knihy Rovnováha a objavte nové možnosti náhľadu.


 

Mysli ako detektívMysli ako detektív

Unikátna detská kniha, ktorá vzbudí chuť po dobrodružstve a naučí zameriavať sa na logické uvažovanie i tvorivé riešenie problémov. Ako analyzovať informácie, argumentovať a hodnotiť stopy, dôkazy či podozrivých? Malí detektívi sa jednoduchou formou dozvedia všetko podstatné, aby odhalili, keď ich niekto bude chcieť vodiť za nos. Nakuknite do knihy Mysli ako detektív.


Moje šialené nápadyMoje šialené nápady

Ambiciózny debutový román len dvadsaťpäťročného autora ponúka pútavé rozprávanie trpkého príbehu zo života jednej kuny. Veru, čítate správne. Zvieratá v tejto knihe rozprávajú, jedia z tanierov, používajú riady, stoly, postele, zapaľujú oheň, no ich svet zostáva tvrdým a nemilosrdným bojom o prežitie. Ženie ich pud a inštinkt, dominuje najsilnejší a porazený si musí poradiť sám. Samozrejme, je to veľmi metaforický príbeh a ponúka paralely s ľudským svetom a základnými otázkami ľudského bytia. Aj ľudia majú zvieracie prejavy, začítajte sa do knihy Moje šialené nápady.

 

Ako sa (ne)buduje senAko sa (ne)buduje sen

Po druhej svetovej vojne celý svet dúfal, že sme sa poučili. Štáty sa budú konečne rešpektovať, politici budú konflikty riešiť dohodami a ľudia sa medzi sebou budú lepšie správať. No ani sme sa nenazdali a svet sa ocitol rozdelený na socialistický a kapitalistický „tábor“. Studená vojna. Plná nenávisti, hrozieb a strachu. A súčasťou všetkého bolo aj Slovensko. Séria Naše hrôzyplné dejiny pomocou ilustrácií Kataríny Slaninkovej a zaujímavého textového spracovania pre mladého čitateľa zachytáva, čo sa u nás dialo v rokoch 1945 – 1990. Nahliadnite do knihy Ako sa (ne)buduje sen.

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.
Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré sprevádzali zničenie mesta Iola v 60. rokoch 20. storočia.