Na škôlkarskú a školskú nôtu

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Zvládnite začiatok roka pohodovo.

Prvé dni v škôlke môžu byť veselé i smutné. Popasovať sa s novým kolektívom a odlúčením od rodičov si vyžaduje kus trpezlivosti na strane zamestnancov škôlky i rodičov. Podporiť deti pri nástupe do škôlky môžete aj tým, že si s nimi prejdete základné zmeny v dennom režime a dôvody. Pomôžte si napríklad knižkou Nechcem ísť do škôlky alebo sa aspoň rozprávajte o škôlkarskom režime. Lebo keď vieme, čo nás čaká a čo od nás očakávajú, aj pre nás dospelých je to jednoduchšie. Zalistujte si s deťmi v knihe Pôjdem do škôlky.

 


Ak chcete škôlkarov podporiť v ich rozvoji, vyskúšajte sériu Môj pracovný zošit, prípadne, ak vám neimponuje, na obrázku nižšie nájdete aj iné knižné tipy.

 


Máte doma prváka či prváčku? Určite vám padnú vhod Písanky s uvoľňovacími cvikmi či prvými ťahmi, ktorými si nacvičia písmenká, slová a vety. Pretože správne písacie návyky sú základ, na ktorom sa dobre stavia v priebehu prvého roka. Chce to dávku trpezlivosti, odhodlania i času.

 


Nezabudnite ani na poriadny relax. Či už počas prestávok, víkendov, ale aj v poobedných hodinách školských dní. Oddýchnuť si deti môžu aj pri zábavnej beletrii. Školské prostredie v knihách nemusí byť prekážkou, pretože tematizuje deťom neznáme alebo už dobre známe prostredie, môže im pomôcť vyrovnať sa s nárokmi alebo sa len uvoľniť, lebo aj škola môže byť miestom zábavných príhod. A možno sa pri knihách zasmejete aj vy a pohodovejšie pristúpite k tomu, ako sa vaši školáci zžívajú so školskými radosťami, povinnosťami i nepríjemnosťami.


Autori článku: Jana Golianová, Svojtka

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Nechcem ísť do škôlky!

Nechcem ísť do škôlky!

0.0 0
5,90
-25 %
4,42
IHNEĎ odosielame

Veľké pokroky Pôjdem do škôlky

0.0 0
9,90
-25 %
7,42
IHNEĎ odosielame

Teším sa do školy

0.0 0
3,90
-25 %
2,92
IHNEĎ odosielame

Teším sa do školy so samolepkami

0.0 0
7,90
-25 %
5,92
IHNEĎ odosielame

Toto som ja

0.0 0
7,90
-25 %
5,92
IHNEĎ odosielame

V škole sú vši!

0.0 0
5,90
-25 %
4,42
IHNEĎ odosielame

Môj pracovný zošit Úžasné bludiská

0.0 0
6,90
-25 %
5,17
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nechajte sa prekvapiť knižnými novinkami.
Čo znamená milovať a byť milovaný?
Aké novinky prináša marec – mesiac knihy?