Najkrajšie hrebeňovky Slovenska

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Milujete hory a čerstvý vzduch? Alebo ste si ešte nevybrali dovolenku, ale niekde v podvedomí sa vám vynárajú slovenské hory? Či už hľadáte tip na jednodňový výlet, víkendovú túru alebo rovno na povedzme aj týždňovú hrebeňovku, nová publikácia Najkrajšie hrebeňovky z vydavateľstva DAJAMA vás nesklame.
Vydavateľstvo DAJAMA sa v poslednej dobe zameralo na tituly v rámci edície Po Slovensku, v ktorej predstavuje najkrajšie trasy Slovenska. Vyšlo už päť titulov. Edícia zatiaľ teší najmä milovníkov peších trás, cyklistických trás a autotrás. Menovite ide o publikácie Najkrajšie pešie okruhy, Najkrajšie cyklistické okruhy juhozápad, Rozhľadne, Najkrajšie autotrasy a Najkrajšie hrebeňovky.

Kniha Najkrajšie hrebeňovky obsahuje 19 hrebeňových trás. Každá je z iného slovenského pohoria a jednotlivé prechody vybraných hrebeňoviek si môžete vybrať aj na základe dĺžky ich trvania. Na niektoré vám postačí jeden deň,no napríklad prechod hrebeňom Slovenského rudohoria môže trvať až sedem dní, ak ho budete chcieť absolvovať kompletný. V kombinácii s mapou však môžete svoje hrebeňovky upraviť a skrátiť podľa svojich túžob. Titul tak môže byť sprievodcom plným tipov a zaujímavostí pre každého.

Nízke Tatry - pohľad z Chabenca

Jednotlivé kapitoly sú vzhľadom na časovú náročnosť prechodov rôzne dlhé. Po úvodnej charakteristike a základných informáciách o pohorí sa každá kapitola plne sústreďuje na opis trasy s dôrazom na možné nástrahy, ubytovacie možnosti, pramene pitnej vody a zaujímavosti, ktoré formovali charakter okolitej krajiny. Okrem pútavých informácií v doplnkových boxoch oceníte aj samostatné výrezy máp s priebehom trás, časové rozvrhy, informácie o prevýšení a náročnosti. Na 208 stranách nájdete tiež viac ako 250 farebných fotografií, ktoré vás budú neodkladne nabádať, aby ste vyobrazené miesta videli naživo čo najskôr.

Njakrajšie hrebeňovkyPublikácia Najkrajšie hrebeňovky nadväzuje na prvý titul z edície, Najkrajšie pešie okruhy, no trasy ktoré opisuje, sú ešte náročnejšie. Prechody sa nekončia vo východiskovom bode, takže horšie je to nielen s dopravou, ale aj s balením. Pri jednodňových prechodoch hrebeňov to nie je až také komplikované, i keď si treba pozorne pozrieť dopravné spojenia a možno aj pribaliť viac tekutín, ak na trase nie je k dispozícii chata alebo aspoň spoľahlivý prameň.
Pri niekoľkodňových hrebeňovkách však už treba myslieť aj na nocľah (v chate a príp. v stane, čo výrazne zvýši náročnosť túry) a väčšie množstvo oblečenia, jedla a pravdepododne aj pitia. Na takéto túry sa nevyberajte bez predchádzajúcich skúseností a ako platí v prípade akejkoľvek túry, určite nie sami. Pokiaľ s túrami začínate, vytvorte minimálne dvojicu s niekým skúsenejším.

Pešia turistika, pri ktorej prejdete desiatky kilometrov, vám prinesie neuveriteľné zážitky a pocity. Tipy na jednodňové túry nájdete aj v špecializovaných knihách z edície S batohom po Slovensku príp. v publikácii
Najkrajšie pešie okruhy, ktorá sa sústredí na celodenné turistické trasy, ktoré môžete absolvovať ako okruh, takže na výlet môžete pokojne vyraziť aj autom.


Tipy na výlety

Autorka (vrátane fotografie): Jana Golianová
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Najkrajšie hrebeňovky

Najkrajšie hrebeňovky

0.0 0
14,95
-25 %
11,21
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nechajte sa prekvapiť knižnými novinkami.
Čo znamená milovať a byť milovaný?
Aké novinky prináša marec – mesiac knihy?