Najkrajšie pešie okruhy

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Vyberte si z dvadsiatich piatich jedinečných túr niekoľko, ktoré toto leto absolvujete. S touto knihou naplánujete túru rýchlo a lepšie ju zvládnete. Už len nezabudnúť sledovať počasie, ktoré sa niekedy rýchlo mení.
Titul Najkrajšie pešie okruhy z vydavateľstva DAJAMA naozaj predstavuje turistické trasy, ktoré sú okruhmi. Veď súčasní turisti často na výlety jazdia autom a ostatní pri súčasnej sieti autobusových liniek a fungujúcich železničných trás, niekedy môžu absolvovať naozaj len okruh.

Prívlastok „najkrajšie“ v názve knihy je samozrejme pomerne subjektívny, no vybrané krásy určite nenechajú nijakého čitateľa chladným. Okrem najznámejších miest ako Kriváň, Roháče, Chopok či Kráľova hoľa, titul neobchádza ani celoslovensky neznámejšie miesta ako Záruby, Kremenec či Prosiecka dolina. Obsah knihy Najkrajšie pešie okruhy (všetkých 25 trás) nájdete napríklad pri konkrétnom titule v internetovom kníhkupectve KNIHCENTRUM.sk.

Najkrajšie pešie okruhyKaždý okruh má v publikácii Najkrajšie pešie okruhy vymedzených presne osem strán. Zatiaľ čo prvej strane dominuje fotografia, druhá strana už čitateľovi prezrádza, prečo patrí daná lokalita medzi najkrajšie a kde sa nachádza. Autor občas spomenie aj pôvod názvov vrchov či inú historickú zaujímavosť. Na ďalších štyroch stranách sa nevyhnete opisu trasy, ktorý sa začína medzititulkom Náročnosť. Spomínajú sa tu tiež geologické zaujímavosti, ale aj praktické informácie. Na týchto stranách nájdete aj osobitné infoboxy s obrázkom, ktoré v zvýraznenom samostatnom odseku približujú vybrané zaujímavosti okruhu. Na siedmej strane nájdete zväčša tipy na skrátenie trasy a alternatívne trasy v prípade, že je lokalita prístupná z rôznych svetových strán. Posledná strana tradične patrí obrazovému profilu trasy, časovému rozvrhu a mapovému výseku, kde je dôležité, že trasa je znázornená v súlade s farebným značením v teréne. KNIHCENTRUM.sk vám ponúka aj UKÁŽKY Z KNIHY.

Najkrajšie pešie okruhy je prvým titulom z novej edície Po Slovensku, od vydavateľstva DAJAMA. Edícia má za cieľ mapovať najkrajšie trasy a lokality na Slovensku. Vďaka tejto edícii spoznáte najkrajšie kúty našej krajiny nielen peši, ale aj na bicykli, v aute či z vtáčej perspektívy. Edícia prinesie publikácie, ktoré dokážu spojiť aktívny oddych s poznávaním jednotlivých kútov Slovenska. Najbližšie sa môžete tešiť na dva tituly, vďaka ktorým spoznáte prechodové pešie trasy vedúce naprieč jednotlivými pohoriami a námetom tretieho dielu budú pešie hrebeňovky.

Tipy na výlety


Autorka: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Najkrajšie pešie okruhy (1. diel)

Najkrajšie pešie okruhy (1. diel)

0.0 0
14,95
-25 %
11,21
IHNEĎ odosielame

Najkrajšie pešie okruhy (2. diel)

0.0 0
14,95
-25 %
11,21
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.