Najlepší darček je...

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Odhliadnuc od všetkého nehmotného, čo môžete dostať, počnúc úsmevom, cez spoločne strávený čas až po pomocnú ruku s problémom, je jedna hmotná vec, ktorá môže každému spraviť radosť. Tušíte, čo to je?

Odhliadnuc od všetkého nehmotného, čo môžete dostať, počnúc úsmevom, cez spoločne strávený čas až po pomocnú ruku s problémom, je minimálne jedna hmotná vec, ktorá môže každému spraviť radosť. Správne vybraná kniha.

8 dôvodov, prečo je kniha tá pravá voľba


1. Kniha je vhodná pre každéhoKniha - najlepší darček
Je jedno, čím sa obdarovaný zaoberá, aké má názory, voľnočasové aktivity. Knihy pokrývajú najširšiu paletu ľudských aktivít. Určite objavíte tému a spôsob spracovania, ktorými trafíte do čierneho.

2. Kniha je zdroj múdrosti a potešenia
Niekto sa rád vzdeláva, iný by sa len bláznil. A ak máte pocit, že je v knihe priveľa slov, siahnite po nejakej obrázkovej. Je ich dosť aj pre dospelých. Nemusíte byť milovník slov, aby ste dostali knihu, ktorá vás zaujme.

3. Kniha nepozná hranice
Môžete s ňou ostať na Slovensku, vydať sa za gejzírmi na Island či do dažďového pralesa na vedecké bádanie. Je to skvelý darček nielen pre realistov, ale aj pre milovníkov popustenej uzdy fantázie. Stačí prejsť od cestopisov napríklad do kategórie fantasy či sci-fi.

4. Knihe nezáleží na cene
Je len na vás, v akej cene darček bude. Môžete kúpiť jednu knihu (drahšiu či lacnejšiu) alebo aj toľko, že zaplníte celú policu. Tu sa medze nekladú, hlavne trafte tému, žáner či autora.

5. Kniha sa ľahko balí
Určite sa vám nestane, že vyberiete nesprávnu veľkosť. A keďže väčšina kníh je krásne hranatých, zabalíte ich pohodlne a rýchlo aj doma na stole.

6. Kniha je osobná
Aj o niekoľko rokov si vďaka venovaniu vpísanému do knihy alebo na záložku obdarovaný spomenie jednoznačne na vás. A možno vám aj napíše.

7. Knihy sú srdcom domácnosti
Knižné kútiky sú ozdobou našich domovov. Sála z nich pokojná atmosféra, nadčasovosť a poznanie. Častokrát je knižnica tým miestom, ktoré upúta oči hostí najviac. Samozrejme, hneď po vás a dobrom jedle.

8. Kniha je nadčasová
Možno na pár rokov zapadne v nejakom kúte, ale vždy sa môže vrátiť na výslnie. Ak darujete klasiku, náučnú literatúru či rozprávkovú knihu, tie sa určite nestratia. Nečítajú sa len raz a dedia sa s radosťou.

A ako sa vyjadril Neil Gaiman: „Knihy sú vynikajúcim darčekom, pretože sú v nich celé svety. A je omnoho lacnejšie kúpiť niekomu knihu, ako mu kúpiť celý svet.“


Preto neváhajte, vyberte správnu knihu pre blízkych a dajte im vedieť, ktorá spraví radosť vám.


Tipy na vianočné darčeky podľa tém

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Chlapec, krtko, líška a kôň

0.0 0
17,90
-25%
13,43
IHNEĎ odosielame

Harry Potter Magický rok

0.0 0
24,90
-25%
18,68
IHNEĎ odosielame

Obyčajné zázraky

0.0 0
14,95
-25%
11,21
POSLEDNÉ KUSY

Životom na zelenú

0.0 0
15,90
-25%
11,93
IHNEĎ odosielame

Joga zvieratká

0.0 0
12,90
-25%
9,68
IHNEĎ odosielame

Šum

0.0 0
25,80
-15%
21,93
IHNEĎ odosielame

Koniec prokrastinácie

0.0 0
15,90
-25%
11,93
IHNEĎ odosielame

Mamutia kniha vedy

0.0 0
16,95
-25%
12,71
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.