Nemesis - Jo Nesbo

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Jo Nesbo vydal prvú knihu, detektívny román, už v roku 1997. V slovenskom preklade debutoval až v roku 2008, no v českom v roku 2005. A aby ste dlho nečakali na novinky, čítajte Nesba aj v čestine.
25 sekúnd. Presne toľko času má pracovníčka banky na to, aby odovzdala lupičovi peniaze.
7 sekúnd. Doba, ktorá rozhodla o jej konci. Oneskorila sa len o 7 sekúnd.
Neostali stopy, dôkazy, vôbec nič. Páchateľ zmizol bez stopy.
Nemesis, to je názov knihy bravúrneho nórskeho spisovateľa krimi príbehov Jo Nesbo.

V inej štvrti nórskeho Osla si  Harry Hole, detektív miestnej polície, koleduje o veľký malér. Harry je sakramensky dobrý policajt. Svoju prácu odvádza naozaj bravúrne, no je aj alkoholik. A práve v jednom z alkoholických ošiaľov podľahne vábeniu dávnej lásky z minulosti Anny,  zatiaľ čo si jeho aktuálna priateľka rieši rodinné problémy v Moskve.

NemesisA ako to u alkoholikov býva, po krásnej noci prichádza ráno s poriadnou opicou a nulovými spomienkami. No Harry si zavaril na oveľa serióznejší problém ako výčitky svedomia kvôli nevere. Prebúdza sa sám vo vlastnej posteli, no Anna je o pár hodín  nájdená vo svojom byte mŕtva. Verdikt znie: samovražda. A Harry nie a nie si nič spomenúť. A hoci sa spomienky na poslednú noc strácajú v hustej hmle,  jednu vec si uvedomuje úplne jasne - niečo tu nesedí. Anna by si si nikdy nevzala sama život. City musia ísť bokom. Nastupuje profesionálna povinnosť.

Annin prípad komplikuje už aj tak komplikovanú situáciu s naďalej pokračujúcim kolotočom bankových. Polícia je bezmocná. Ako rýchlo sa lupič zjaví, tak rýchlo aj zmizne. Harry Hole sa obracia so žiadosťou o pomoc na Raskola,  Anninho príbuzného a zároveň legendárneho bankového lupiča, ktorý sa sám polícii prihlásil a nechal sa uvezniť. A hoci je Raskol v base, aj znej dokáže poťahovať za potrebné nitky. Niečo za niečo. Harry nájde Anninho vraha a na oplátku mu Raskol pomôže vyriešiť prípad bankového vraha. Kolotoč udalostí sa rozbieha   a veci naberajú až príliš rýchly spád. Oveľa rýchlejší ako by bolo Harrymu Holovi po chuti...

Jo Nesbo celosvetovo uznávaný autor. Často je prirovnávaný k anglickému spisovateľovi  Ianovi Rankinovi, no kritika sama uznáva, že v niektorých ohľadoch ho dokonca prevyšuje.  Kniha Jo Nesboa Nemesis je príbeh s naozaj prepracovanou zápletkou a strhujúcim dejom. Ozajstná krimi lahôdka pre milovníkov napätia a kvalitných detektívok.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Nemesis (Harry Hole 4. díl)
Čeština
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.