Nová svetovka od EvitaPRESS - Život v mínuse

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Evitapres vydalo knihu Avis Cardelly, Život v mínuse. Prevedie vás kladmi i zápormi závislosti na nakupovaní. Nakupovaní šiat, ktoré vás môžu dostať pod dno.
Stojíte pred výkladom a nie a nie odvrátiť pohľad od toho úžasného kostýmu. Jednoducho to nejde. Priam magneticky vás priťahuje. Cítite určitú spriaznenosť, akoby ten kus oblečenia čakal práve na vás. Nič neobvyklé, takéto nadpozemské očarenie zažila už zaiste každá žena. Ak je to sporadická záležitosť v poriadku. No ak sa to stáva pravidelne a vy nedokážete za žiadnu cenu odolať,  máte nábeh na seriózny problém. Hovorí sa mu závislosť z nakupovania.

Život v mínuseSvoje o tom vie aj autorka najnovšej svetovky od EvitaPress Avis Cardella. Život v mínuse – charakteristické označenie tohto životného štýlu. Hlavná hrdinka knihy je práve vyššie popísaným typom nežného pohlavia. No má ešte jeden problém. Zásadne ju zaujmú vždy veci  s cenovkou končiacou aspoň tromi nulami. Imaginárny problém slečny z „high five“? Nie. Ide o prípad bežnej ženy, možno na americké pomery lepšie situovanej, no v nijakom prípade nie členky vrchnej elity. Autorka vie o čom hovorí. Sama túto závislosť zažila, čo dáva jej výpovedi až zimomriavky vzbudzujúcu reálnosť. Kniha Avis Cardella Život v mínuse je otvorenou spoveďou ženy shopaholičky.

"Kniha je mojimi memoármi. Mojou živou spomienkou na boj so závislosťou na nakupovaní.  Sprevádzalo ma to od útleho veku, keď som ešte ako výrastok šla nakupovať so svojou starou mamou." Priznáva autorka knihy Avis Cardella na svojej osobnej stránke. "Táto závislosť, ale postupne narastala. Posledné štádium bolo, že som bola schopná obetovať posledných dvadsať dolárov na nákup v Zare. Kupovala som veci, o ktorých som dobre vedela, že ich nikdy v živote nepoužijem. Dlhy narastali do fatálnych rozmerov. Až  jedného dňa som si zrazu uvedomila, že už neovládam ja nakupovanie, ale nakupovanie získalo moc nado mnou. Stala som sa jeho obeťou."

Na účte nula, peniaze na nájomné nie sú. K denným nevyhnutnostiam patrí aj jedlo, hoci sa na neho často zabúda. Hlavná hrdinka knihy nezabúda, no peniaze nie sú. Posledné drobné išli do pokladne luxusného butiku. Kde je tá únosná miera medzi slovami "ovládam" a "som ovládaná"? Dá sa z takejto závislosti vycúvať, vyliečiť? A hlavne prečo sa to všetko deje? Čo vedie k tzv. shopaholizmu? Ide o nezvládnutý ženský rozmar alebo je v tom skrytý serióznejší problém.
 
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Život v mínuse

Život v mínuse

5.0 1
10,99
-25 %
8,24
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.
Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré sprevádzali zničenie mesta Iola v 60. rokoch 20. storočia.