Novinky z ponuky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Priznávame – polka kníh je o prírode. Ale to je po knihách druhý nástroj na pokojnú myseľ.

V túlavých topánkach slovenskou prírodouV túlavých topánkach slovenskou prírodou

Pútavá populárno-náučná kniha o našej prírode z pera slovenského prírodovedca a spisovateľa Miroslava Sanigu. Jedinečné príhody so zvieratami, fascinujúce objavy a pozvánky na túlanie sa počas jednotlivých ročných období, aby ste s deťmi objavili krásne zákutia, prírodné úkazy. V knihe deti nájdu aj pranostiky, hádanky, test a dokonca aj recepty. Nechajte sa prekvapiť a nasajte inšpiráciu na obutie túlavých topánok.

 

 

Světy J. R. R. TolkienaSvěty J. R. R. Tolkiena

Nová kniha z fantasy sveta, v ktorej sa znalec tolkienovho diela John Garth rozhodol preskúmať miesta, ktoré inšpirovali výzor Stredozeme a rôznych jej zákutí. V knihe nájdete viac ako 100 ilustrácií, nechýbajú ani Tolkienove kresby a maľby, ale aj archívne snímky či mapy. Tolkiena inšpirovalo nielen West Midlands a Oxford, ale aj ďalšie miesta. Máte možnosť spoznať ich a možno sa tiež inšpirovať či len prehĺbiť si znalosti o Tolkienovom diele.

 

NoeNoe Sebastiana Fitzeka

Sebastian Fitzek si pre čitateľov pripravil celosvetové sprisahanie. Smrtiaca epidémia v Manile, bezdomovec v Mníchove – Noe trpiaci amnéziou a tajná lóža Room 17. Naoko nespojiteľné veci, za oponou najatí vrahovia a obrovské sprisahanie. A cieľ je asi ten najdesivejší: radikálne znížiť počet obyvateľov Zeme. Triler ako vyšitý a možno pre niektorých nestráviteľný, keďže s jednou epidémiou sa práve reálne pasujeme.

 

TatryKniha Tatry

Jedinečná kniha z roku 2010, v ktorej na takmer 650 stranách nájdete veľa informácií o tatranskej prírode. Na knihu vás upozorňujeme preto, že sme ju novo zaradili do našej ponuky a aj keď má už novosť za sebou, stále je aktuálna a dokáže odovzdať veľa poznatkov nielen o vrchoch a plesách, ale aj pôdach, ekosystémoch, rastlinách a živočíchoch. A nielen o tých najznámejších a najviditeľnejších, ale aj o tých ukrytých a najmenších. Pár ukážok z knihy Tatry sme pridali priamo ku knihe.

 

 

Slovenčina na každý deňSlovečina na každý deň

Vycibrite vašu slovenčinu. Možno niekedy váhate, ako sa niečo správne povie, ako skloňovať, kam patrí čiarka alebo len občas zistíte, že ste si niečo mysleli nesprávne. Táto unikátna príručka poteší všetkých študentov, moderátorov, hovorcov, copywriterov či milovníkov slovenčiny. A nápomocná môže byť aj pre ďalších. Vysvetľuje nielen naoko základné, ale hlavne problematickejšie časti slovenčiny. Nazrite do obsahu knihy a formy jej spracovania. Táto príručka je perfektný sprievodca vhodný do každej domácej knižnice.

 

Kniha ŠtefáničkaŠtefánička

Jedna z najznámejších chát Nízkych Tatier so zaujímavou históriou a úchvatnou polohou. Z juhu je pomerne dobre dostupná, napriek tomu, že k nej nevedie lanovka ani lesná cesta. Aj v zime na ňu mieria nielen skialpinisti, ale aj peší turisti vrátane detí. Pre mnohých je to možno vrchol ich túry, no väčšina turistov rýchlejšie či pomalšie vystúpi na najvyšší vrchol pohoria – Ďumbier. A aj keď príroda je hlavný cieľ turistických potuliek, chata si pamätá aj ľudí spojených s horami i ňou a keďže ich príbehy sa oplatí zachovať, nájdete ich v knihe Štefánička. Mimochodom, že chatárom je už 30 rokov Igor Fabricius, ktorý tam vyniesol aj rekordné množstvo, vyše 170 000 kg materiálu a tovaru, viete?

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Huby – tvoria svet, menia našu myseľ a ovplyvňujú budúcnosť.
Zapojte sa do jednoduchej súťaže a vyhrajte hýbajúceho sa, hovoriaceho a spievajúceho Macka Pú.
Výber kníh, ktoré by nemuseli ujsť vašej pozornosti.