Novoročná knižná nádielka

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Január je na novinky trochu skromnejší, no dobré knihy sa vždy nájdu.

50 viet, ktoré vám uľahčia život50 viet, ktoré vám uľahčia život

Niekedy je ťažké reagovať. Inokedy je ťažké zastaviť sa a nepovedať niečo, čo potom ľutujeme. Možno väčšinu viet poznáte a dokonca aj využívate. A možno nie. Každý máme inú východiskovú pozíciu a iné nastavenie mysle, takže pre niekoho bude kniha obohatením, pre iného skôr rekapituláciou. No osvojenie si niektorých viet môže byť aj celoživotnou úlohou. Začítajte sa.

 

Banzai Toto je Japonsko pre detiBanzai Toto je Japonsko pre deti

Trošku exotiky pre deti zhruba od 8 rokov. Objavujte s nimi Japonsko alebo si môžu čítať aj samy. Zistia, prečo o Japosku hovoríme ako krajine vychádzajúceho slnka, čo znamená červený kruh na ich zástave a dokonca prečo sa vlamači v Japonsku vyzúvajú. Tento sprievodca Japonskom je ilustrovaný a samozrejmosťou sú informácie o ich písme, stolovaní, čajových obradoch, ale aj umení – komiksoch, kreslených filmoch, viac či menej známych osobnostiach. Nahliadnite.

 


Patchwork v bielejPatchwork v bielej

Spoznajte osobitý hlas slovenskej literatúry. Len 120 strán a môžete objaviť spisovateľský štýl a oboznámiť sa s novým príbehom Jany Bodnárovej. Vyšlo jej už 40 kníh pre dospelých a deti a v podstate môžete začať ktoroukoľvek. Táto najnovšia zošíva útržky príbehov ľudí, ktorí sa napriek (či vďaka) svojej rôznorodosti stretávajú v blízkych vzťahoch vsadených do spoločného života v Československu druhej polovice 20. storočia. Tri z jej próz boli nominované na literárne ocenenie Anasoft litera.

 

Veľká kniha rozprávok o sviatkoch zo všetkých kútovVeľká kniha rozprávok o sviatkoch z celého sveta

Rozprávková kniha vhodná od 5 rokov. Súbor 52 rozprávok, s ktorými spoznáte sviatky od novoročného rána až po Štedrý večer. Prečítajte si napríklad známe príbehy ako Mrázik; Hrnček, var; Žabí princ; Pampúšik; Hrniec zlata; Dary severného vetra či Na východ od slnka, na západ od mesiaca, ale aj menej známe magické legendy a mýty z ďalekých zemí. Každý národ a kút sveta má niečo svojské či odlišné, čo môžete objavovať a spoznávať.

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.