Novoročné knihovinky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Po krátkom oddychu sa knižné vydavateľstvá naplno ponárajú do práce.

O Malom kozmonautoviO Malom kozmonautovi

Slovenský spisovateľ a jazykovedec Peter Karpinský sa už dve desaťročia venuje aj literárnej tvorbe pre deti. V najnovšej knihe O Malom kozmonautovi sa s hlavným hrdinom vyberieme na cestu k Slnku, stretneme Červeného trpaslíka, azda prekonáme žltú chorobu, ohrozí nás obrovský asteroid a čaká nás aj Malá kozmonautka. Všetky dobrodružstvá však raz skončia a na Zemi v náručí rodičov je to predsa len iné.

 

Stoicizmus na každý deň v rokuStoicizmus na každý deň v roku

Stoicizmus možno vnímate ako umenie pokoja, rozvahy a prijatia. Pomáha ľuďom určiť, čo je ešte podstatné a môžu to ovplyvniť a čo je nepodstatné, lebo nie je v ich konkrétnej moci ovplyvniť to. Po knihe Stoicizmus pre začiatočníkov je v ponuke ďalšia kniha, ktorá môže byť vašim sprievodcom počas celého roku a posunúť vaše myšlienky inam. Kniha Stoicizmus na každý deň v roku vás navedie k väčšej praktickosti a dobre prežitému životu.
Apokalypsa nehrozíApokalypsa nehrozí

Enviromentalizmus by mal byť konštruktívny a nie apokalyptický. Keď majú ľudia pocit, že sa nič nedá robiť alebo sa musia totálne obmedzovať, aby si nemuseli všetky tie hrozby čoskoro vyžrať, spôsobuje to u mnohých apatiu. Je nutné pozrieť sa na to, ktoré informácie sú mylné, kde podliehame panike, kde máme nádej na zlepšenie a aké cesty poznáme vďaka vedeckému pokroku. Zahoďte alarmizmus a vydajte sa s enviromentalistom Michaelom Schellenbergerom na cestu vecnej analýzy, hľadania praktického riešenia problémov a kultivovanej diskusie. Nazrite do knihy Apokalypsa nehrozí.

 

ZamilovanáZamilovaná

Dievčenský román od slovenskej spisovateľky Mirky Varáčkovej poteší všetky romantičky a knihomoľky. Hlavná hrdinka Val je knihomoľka, ktorú počas letných prázdnin zdobí sadra (k tej sa dostala po zasypaní knižnicou). Nad zakázanou poéziou spolu s kamošom nadávajú na nespravodlivosti života. Pre poriadnych knihomoľov nemusí byť sadra prekážkou, veď na čítanie treba hlavne oči, no vlčiak a jeho zaujímavý majiteľ, tí by už mohli byť problémom.

 


MapyMapy

Reedícia populárnej knihy pre deti prináša 75 máp, ktoré čitateľov zavedú do 66 krajín a 6 kontinentov. Zem je výnimočné miesto plné zaujímavostí, ktoré sú v knihe vyobrazené. Spoznajte rôzne kúty sveta, divé zvieratá, exotické rastliny, slávne osobnosti, historické pamiatky a prírodné javy, ktoré sú pre rôzne krajiny špecifické. Mapy sú náučný obrazový slovník, ktoré vám predstaví kontinenty a krajiny z rôznych uhlov pohľadu a deti si tak vytvoria celistvejší obraz o rozličnostiach vo svete.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

O malom kozmonautovi

0.0 0
9,40
-25%
7,05
IHNEĎ odosielame

Stoicizmus na každý deň v roku

0.0 0
13,99
-25%
10,49
IHNEĎ odosielame

Apokalypsa nehrozí

0.0 0
25,90
-25%
19,43
IHNEĎ odosielame

Zamilovaná

0.0 0
10,99
-22%
8,57
IHNEĎ odosielame

Mapy

0.0 0
24,90
-20%
19,92
POSLEDNÉ KUSY
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nezáleží na žánri, dobré knihy sa nájdu takmer v každom. Po čom túžia čitatelia?
Dospelí čitatelia dokážu hltať a nasávať nové informácie baživo ako deti. Len musia byť dobre spracované. Inšpirujte sa vybranými knižnými tipmi.
O chudobe sa dobre diskutuje. Ale čo tak sa na ňu skutočne pozrieť.