O skutočnej sile príbehov

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Mimo stránok kníh sa deje viac, ako si myslíte.

Erin Morgenstern je autorkou kultového románu Nočný cirkus, ktorý som síce nečítala, no zaregistrovala som, že mal fantastické ohlasy. A inak tomu zrejme nie je ani pri tejto novinke. Teda aspoň u drvivej väčšiny čitateľov.

Bezhviezdne more mi učarovalo najmä vďaka mladému sympatickému Zacharymu, ktorý si svojou knihomoľskou dušou celkom určite získa aj vás. Ale aj napriek tomu sa mi jeho príbeh páčil o malinký kúsok menej ako vedľajšie príbehy, ktoré sú do Zacharyho príbehu vsunuté a s hlavnou dejovou líniou veľmi úzko späté. Sú to takpovediac príbehy odohrávajúce sa v príbehu a pre vývoj udalostí sú nesmierne dôležité. Sami uvidíte, ako všetko postupne do seba krásne zapadne a zrazu vám aj ten najmenší detail začne dávať zmysel.

Tisíckrát spomínam slovo „príbeh“, nedá sa mu vyhnúť a inak tomu nie je ani pri samotnom čítaní, natrafíte naň naozaj všade.

Autorka sa skutočne vyhrala s postavami, do Bezhviezdneho mora vložila more ďalšie – more nádherne popísaných detailov. Za more gramatických chýb, ktoré tu, žiaľ, nechýbalo tiež, však autorka zodpovedná už nie je, môže za to korektor, ktorému sa podarilo akurát tak to, že prečítanie tohto príbehu mi trvalo zhruba trojnásobok bežného času, ktorý pri knižke zvyknem stráviť. Nie som na to pyšná, ale mňa tak veľmi odrádzajú chyby v texte, že som sa jednoducho miestami nedokázala k čítaniu donútiť. Za mňa obrovský prešľap. Ups.

Naďalej však trvám na tom, že si kniha zaslúži oveľa lepší záver. Aspoň taký dobrý, aký si predstavíte po prečítaní úvodnej časti knihy. Už tá vo mne totiž rozpútala milión pocitov, milión myšlienok a naplnila ma stovkami nádejí v prekrásne konce.


Ak sa však nenecháte odradiť vyššie spomenutými chybami a nedostatkami a nejakým spôsobom sa od nich odosobníte, myslím, že budete príbehom nadšení. Nechajte sa unášať čarom a mágiou tohto výnimočného príbehu, pri ktorom vám bude fantázia a myseľ pracovať na plné obrátky. Navyše je na nadchádzajúce jesenné večery ako stvorený. Takisto som si ho mohla nechať na neskôr a užila by som si ho možno ešte viac.

Knihu venovalo vydavateľstvo Lindeni.

Autorka (vrátane fotografie): Radka

Radkin knižný blog


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Bezhviezdne more

Bezhviezdne more

0.0 0
17,49
-22 %
13,64
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nahliadnite s nami medzi knihy s vianočnou tematikou.
Novinky pre vás alebo ako tipy na darčeky. :-)
Adventné obdobie si s deťmi vieme spríjemniť rôznymi formami. Snáď vás inšpirujeme.