Objavte v sebe dobro

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Úspešná americká spisovateľka Louise L. Hayová vydáva v marci už aj na Slovensku novú knihu, Objavte v sebe dobro.
Louise L. Hayová v knihe Objavte v sebe dobro rozvíja význam pozitívneho prístupu vo všetkých oblastiach života, či už v láske, intimite alebo zdraví. Zároveň ponúka návod či pomocnú ruku v boji s rôznymi závislosťami, ktoré človeka oddeľujú od toľko vytúženej spokojnosti a pohody. V každom človeku niekde drieme dobro a je len na ňom samotnom, či ho objaví a zveľaďuje. Objavenie dobra je prvým krokom. A Louise Hayová o tomto hľadaní vie svoje.

Ak si niekto pod meno Louise Hayová predstavuje pozitívne a charizmaticky pôsobiacu dámu, veľmi sa nemýli. No nie vždy tomu tak bolo. Louise nemala ľahké detstvo a ani náhodou nevyrastala v pokojnom a príjemnom prostredí. V puberte to už nevydržala a definitívne z domu utiekla. V New Yorku sa vydala za úspešného biznismena, čo by mohlo evokovať pozitívnu zmenu k lepšiemu. No paradoxne sa tak stalo až o 14 rokov neskôr, keď sa so svojím manželom rozviedla. A tu nastal ten zlom – zmena myslenia a prístupu, ktoré sú cestou k duševnej i fyzickej pohode, k spokojnosti.

Správnosť svojej filozofie zdvôvodňuje Louise Hayová faktom, že práve pozitívny prístup ju vyliečil z rakoviny, ktorú jej lekári náhle diagnostikovali koncom 70-tych rokov. Louise odmietla operáciu a lieky a podstúpila alternatívnu liečbu formou vizualizácií, vnútornej očisty a psychoterapie. Na konci tejto šesťmesačnej strastiplnej cesty stál malý zázrak: Louise bola definitívne vyliečená. Ihneď potom dala všetky svoje skúsenosti a dovtedajšiu prácu na papier. Tak vznikla jej kniha Uzdrav svoje telo. Práve v nej autorka vysvetľuje ako môžu myšlienky, vlastné presvedčenie či viera byť príčinou psychických či fyzických problémov. A zároveň poskytuje návod na vyriešenie daných problémov – návod na zmenu zmýšľania.

Louise Hayová nie je medzi spisovateľmi nijakým nováčikom. Svoju prvotinu, knihu Uzdrav svoje telo, vydala v roku 1976, dávno pred tým, ako sa čo i len začalo diskutovať o súvislostiach medzi fyzickým zdravím a mysľou. Jej knihy sú prekladané do viac ako 25 svetových jazykov.  Jej základná filozofia je jednoduchá: Milujte sami seba a tým sa liečte. V slovenčine najväčší úspech zožala s knihou Miluj svoj život.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Objavte v sebe dobro

Objavte v sebe dobro

5.0 1
9,90
-25 %
7,42
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.