Októbrové knižné novinky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Zábavu či poučenie, vždy nájdete v knihách. Čo vychádza tento mesiac?

Eva spíEva spí

Román talianskej spisovateľky, scenáristky a dokumentaristky Francescy Melandri reflektuje históriu časti malebnej alpskej oblasti, ktorú možno poznáte pod názvom Južné Tirolsko. Autonómna provincia Bolzano – Horná Adiža je Eviným domovom. Keď ju nevlastný otec Vito poprosí, aby ho prišla ešte raz pozrieť, vyberie sa vlakom na juh Talianska do Kalábrie, aj preto, aby odhalila odpovede na otázky ohľadom jej detstva. Román odhaľuje históriu jednej rodiny a búrlivé osudy provincie Horná Adiža, ktorá od konca prvej svetovej vojny patrí Taliansku. Ak máte radi Dolomity, Taliansko či históriu, tento román bude zaujímavým čítaním.

 

Láska na francúzskom vidiekuLáska na francúzskom vidieku

V pokračovaní knihy Za láskou do Paríža sa znovu stretávame s Ellou a Sergeom. Ich novou výzvou po pol roku spoločného života je Ellino nečakané tehotenstvo. Serge sa rozhodne kúpiť dom a sťahujú sa z veľkomesta na dedinu – na koziu farmu. Ella síce nie je touto ideou vôbec očarená, ale sľubuje, že šancu tomu dá. Serge je prácou na farme plno zamestnaný a Ella sa snaží zblížiť s miestnymi obyvateľmi. Keď jej pomoc ponúkne anglicky hovoriaci šarmantný cudzinec Chuck, vyzerá to na vzťahovú skúšku Elly a Sergea.


 

Posledný medveďKniha Posledný medveď

Príbeh pre deti, mládež i dospelých. O láske k prírode a veľkom dobrodružstve v Arktíde. Poďte s April na Medvedí ostrov, kde vraj už neostali nijaké ľadové medvede. Jej otec – vedec, dostane príležitosť získavať informácie o vplyve globálneho otepľovania na arktickú oblasť na miestnej základni počas šiestich mesiacov. Budú tam spolu, no úplne sami. Zatiaľ čo otec pracuje, April po troch týždňoch jedného ľadového medveďa stretne. No potrebuje pomoc. Knižka je doplnená čiernobielymi ilustráciami, pozrite a začítajte sa.

 

O pokoji mysleO pokoji mysle

Ako sa vyrovnať s duševným nepokojom? Inšpirujte sa v už klasickej príručke z polovice 1. storočia nášho letopočtu, ktorú napísal stoický filozof Lucius Annaeus Seneca. Toto vydanie iste poteší záujemcov o antickú literatúru, filozofiu, stoicizmus. Obsahuje konkrétne odporúčania, ako môže človek zvládnuť negatívny stav mysle. Prezrádza tiež ako ovplyvňuje náš psychický život a prečo je pri liečbe dôležitá racionálna zložka ľudskej duše. Rímska spoločnosť a filozofia je historickým základom mnohých súčasných ideí a veľa myšlienok tej doby máme potvrdených a dodnes na ne odkazujeme a vraciame sa k nim.

 

Tajomstvo islandských žienTajomstvo islandských žien

Svetové ekonomické fórum zaradilo Island na prvé miesto v zozname krajín, ktoré stierajú rozdiely v rovnosti medzi mužmi a ženami. Ako je to možné? Čo ako spoločnosť urobili, čím sa môžeme inšpirovať a v čom tkvie podstata tohto prvenstva? Eliza Reid na základe osobnej skúsenosti a rozhovorov s desiatkami výnimočných žien odhaľuje rôzne atribúty, vďaka ktorým môžeme spraviť vlastnú krajinu lepším miestom pre život.

 

Úspech Psychológia výkonnostiÚspech psychológia výkonnosti

Rozviňte svoj potenciál, no na pomoc si miesto motivačných slov skúste zobrať psychologické výskumy. Bez ohľadu na to, či túžite po úspechu v práci, vo vzťahoch alebo v každodennom živote, kniha Úspech vám predstaví nástroje potrebné na dosiahnutie vytýčených cieľov a poskytne osvedčené psychologické stratégie, doplnené prehľadnými diagramami a tabuľkami. Nahliadnite do knihy.

 

OtužovanieOtužovanie

Kniha Metóda Wima Hofa mala na Slovensku ozaj veľký úspech a aj keď asi zasiahla aj pár zimomravejších, rozhodne len do určitej miery. Ak máte pocit, že vy sa s chladom neskamarátite, prečítajte si o otužovaní viac od podobne ladenej autorky, dánskej vedkyne Susanny Soberg. A ak to náhodou nevyjde, existujú aj ďalšie aktivity, ktoré dokážu pomôcť so zlepšením imunity, metabolizmu, krvného obehu i nálady. Tak ako všetci nebeháme, nemusíme sa ani všetci otužovať. Ale môžeme. Najskôr treba zistiť, ako správne na to. Začítajte sa...
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Kriminálny príbeh, úprimné priznania, tri ženy hľadajúce svoju cestu životom.
Január je na novinky trochu skromnejší, no dobré knihy sa vždy nájdu.
Čítate krimi trilery s hlavnou hrdinkou Erikou Fosterovou?