AKCIA na bestsellery

Poďte na to logicky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Poznáte pracovné zošity KUMON? Je načase zoznámiť sa.

KUMON je učebná metóda, ktorá stavia na logickom princípe zadávania a plnenia úloh postupujúcich od najjednoduchších k čoraz zložitejším. Metóda je pomenovaná podľa japonského učiteľa Toru Kumona, ktorý sa snažil pomôcť svojmu synovi, aby sa zlepšil v škole.

Úlohy sú krátke a prispôsobené maximálnemu časovému rozsahu 20 minút, aby sa mohli robiť denne. Tento časový limit nezaťažuje samotné dieťa a vždy o trošku náročnejšie úlohy posilňujú jeho sebaistotu a tým aj schopnosť osvojiť si jednotlivé zručnosti. Vedomie úspechu zo splnených aktivít motivuje dieťa púšťať sa do ďalších úloh, čím sa prehlbuje a zvyšuje jeho vzdelávací potenciál.

 

Hlavné ciele KUMONu sú:

  • lepšie sústredenie a študijné návyky,
  • vyššia sebadisciplína a sebadôvera,
  • najlepší výkon podľa potenciálu študenta,
  • pocit a vedomie úspechu.

 

Výhodou pracovných zošitov je, že na každej strane nájdete pokyny pre dospelých. Vďaka tomu viete aktivitu dobre ozrejmiť deťom prípadne v čom by ste mohli asistovať. Ak sa vám KUMON zapáči, na zadnej obálke nájdete sprievodcu, ako na seba jednotlivé tituly nadväzujú. Základný prehľad nájdete aj nižšie v článku.

Po vyplnení celého zošitu si pokojne doprajte aj oslavu. Spoločne si to prejdite, porovnajte si prvú a poslednú úlohu, aký pokrok dieťa spravilo, vyplňte diplom a odovzdajte. :)

 

Prehľad sérií KUMON

Začať môžete už s dvojročnými deťmi. Deväť zošitov s aktivitami sa zameriava na vyfarbovanie, lepenie, skladanie a strihanie. Je to tzv. malý rad, ktorý sa odlišuje svojou menšou veľkosťou, ale aj grafikou s hlavičkou vhodnosti od 2 rokov.

 KUMON Malý rad pracovných zošitov

 

Nadväzuje naň tzv. veľký rad, ktorého stránky sú väčšie a je určený pre deti od 2 do 6 rokov. Zošitov je trinásť a jednotlivé zošity sú vekovo rozlíšené, typicky do troch skupín – 2 až 4, 3 až 5 a 4 až 6 rokov, je to viditeľne uvedené na vrchu obálok.

KUMON Veľký rad pracovných zošitov 


Pre predškolákov je vytvorená ešte samostatná séria s názvom Príprava do škôlky, päť zošitov je určených pre 4- až 5-ročné deti.

 KUMON pracovné zošity pre predškolákov

 

Všetky zošity nájdete v našej ponuke v zľave 25 %, kompletná ponuka TU. Pri jednotlivých zošitoch nájdete aj náhľady stránok.
Autori článku: Jana Golianová, Svojtka

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Surová rodinná dráma. Skryté traumy a túžba niekam patriť.
Dobrá kniha je náš maják. Nájdite tú svoju.
Spoznajte zaujímavé príbehy horských chát a devätnásť nevšedných osudov ich chatárov.