Poznáte nástroje na spokojný život?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
V príbehu Dáriusa sa s nimi zoznámite.

Už roky nečítam knihy z kategórie osobný rozvoj, pretože mi to vôbec nepomáhalo. Avšak na toto dielo som natrafila náhodou. Pozerala som sa naň ako surikata zo svojho domčeka – so zvedavosťou a strachom. Povedala som si ale, že to skúsim.

 

Anotácia knihy (A)Sociálne prasa tvrdila, že tento počin je iný. A to bol. Je poňatý ako klasický príbeh, do ktorého autor pridával vsuvky o človeku, biológii, histórii... takže nám na konkrétnych situáciách ukazoval, čo robí hlavná postava zle a čo by mohla zmeniť. Opieral sa pritom o vedu. Celá kniha je postavená na faktoch.

 

„Dárius raz čítal, že ak niekomu niečo daruješ, dotyčný bude mať potrebu ti túto láskavosť oplatiť. Čo by bol fajn prístup, keby tými darčekmi neboli veci ako španielska týždňová diaľničná známka, manuál k čističke na retiazky alebo holandsko-nemecký slovník.“ (str. 19)

 

Pravdou je, že som sa nedokázala prestať smiať. Príbeh bol humorný vo svojej ľudskosti a tiež vulgárny. Prosto typicky chlapský. Prešľapy, ktoré boli v deji spomenuté, boli uveriteľné, pretože každý pozná aspoň jedného človeka, ktorý je podobný hlavnému hrdinovi. Príbeh sa mi veľmi páčil, avšak mala som hlavu v smútku, keď sa autor snažil motivovať nás. Na začiatku to ešte bolo v poriadku, no postupom času sa čoraz viac opakoval a ja som intenzívne cítila, že čítam motivačnú literatúru. Tie pasáže ma nudili, ale aj tak mi v nich občas dokázal sprostredkovať informácie, ktoré ma pri diele udržali. Niekedy som súhlasne pokývala hlavou. Pomenoval všetky problémy týkajúce sa interakcie s ľuďmi. Zobrala som si z toho to, čo viem, že môžem reálne použiť vo svojom živote. Otvorilo mi to oči a zároveň som sa veľmi bavila. Úžasná kombinácia. Aj štýl písania bol super. Všetko plynulo hladko.

 

O autorovom podcaste nič neviem. Z anotácie som si prečítala len pár viet. Vôbec som netušila, do čoho idem, no zaujalo ma to. Veľmi. Jeho prácu si určite pozriem. Ak by v tejto novinke neboli časti, ktoré opakoval, tak by som ju hodnotila ako bezchybnú.

 

Knihu venovalo vydavateľstvo INTEREZ MEDIA.

Autorka: Nathaly


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok (A)Sociálne prasa

(A)Sociálne prasa

4.0 1
19,69
-25 %
14,77
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Čo znamená milovať a byť milovaný?
Aké novinky prináša marec – mesiac knihy?
Surová rodinná dráma. Skryté traumy a túžba niekam patriť.