Predvianočné knihovinky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Knihy, ktoré ešte stihnú vyjsť pred sviatkami a môžete ich počas Vianoc prečítať.

V krátkostiKniha V krátkosti

Denníkové zápisky Milana Lasicu z rokov 2009 až 2015, v ktorých si autor zapisuje, čokoľvek mu napadne. Niekedy reaguje na aktuálny svet vôkol seba, inokedy sa konfrontuje so spomienkami. Milan Lasica bol vždy pohotový komentátor, takže ak ste ho mali radi, táto kniha vám sadne a dozviete sa o ňom veľa nového. O ilustrácie sa postaral výtvarník Marek Ormandík, ktorý si „len tak“ každý deň roku 2020 kreslil a keď sa mu do rúk dostal Lasicov rukopis, bolo jasné, že spojiť tieto dva denníky bude dobrý krok. Nazrite do knihy V krátkosti.

 

Zdravie bez liekovKniha Zdravie bez liekov

Toto by mala byť vynikajúca (zatiaľ súdime len podľa ukážok) kniha, ktorá nadväzuje na predošlú Zdravé črevo a trávenie a obsahuje aj príklady čím treba mikrobióm kŕmiť. Zdravie bez liekov neznamená, že máte všetky lieky vyhodiť do koša, no možno zistíte, že časom niektoré vďaka úprave stravy nepotrebujete alebo sa lepšou životosprávou pričiníte, aby ste niektoré lieky v budúcnosti nepotrebovali. Takže je to skvelá prevencia.

Kníh o tzv. zdravom stravovaní vychádza mnoho. Najdôležitejšie sú však tie, ktoré sa snažia o edukáciu v oblasti výživy a sú z pera lekárov. Toto je jedna z nich, priamo od gastroenterológa Ladislava Kuželu a Zuzany Čižmárikovej. Preto si myslíme, že stojí za vašu pozornosť, skúste sa začítať.

 

InterviewKniha Interview

Jana Sunderman sa v tejto knihe rozpráva s Kristínou Kúdelovou, ktorej sa podarilo robiť rozhovory s najväčšími filmovými hereckými či režisérskymi hviezdami. Aké je zákulisie takýchto rozhovorov, čo všetko sa udeje, čo Kristínu Kúdelovú zaujalo pri zoznámení, kladení otázok, čo si všimla a nezmestilo sa do samotných rozhovorov? Pri každom interview bola prítomná nielen v role novinárky, ale aj ako obyčajný smrteľník, ktorý si nadšene všíma každé gesto. A z takýchto postrehov je vyskladaná táto knižka. Pozrite si obsah knihy a začítajte sa.

 

 

Večne je zelenýKniha Večne je zelený

Knihy Pavla Vilikovského cenia nielen literárni vedci, ale aj čitatelia. Ak ste ho začali čítať len nedávno, určite vás poteší už tretie vydanie jeho knihy Večne je zelený. Pôvodne napísaná už počas sedemdesiatych rokov, prvýkrát publikovaná 1989, neskôr 2001 a teraz 2021. Táto burleskná novela vyzerá byť podľa anotácie ako napísaná do dnešnej doby. Ako dokázala reflektovať jednotlivca sedemdesiatych rokov, tak je stále reflexiou aj mnohých jednotlivcov dnešných. Vydanie z roku 1989 udáva, že ide o špionážny príbeh. No, bude to jazda, aspoň krátky úryvok:

„Všetky národy chcú vyorať hlbokú brázdu v dejinách ľudstva, chcú sa presiahnuť, hoci si zatiaľ nesiahajú ani po päty, jedine Slováci, božie deti, vidia zmysel a náplň svojej existencie v tom, že sú. Kto iný sa vie tak detsky nevinne tešiť: prešlo už sto rokov, a my ešte furt sme!, nie sme teda márni! Sme, to veru nebude len tak! A hneď si, plní nadšenia, stanovujú jasný cieľ: Buďme ešte!“

 

HrdinoviaKniha Hrdinovia

Stephen Fry prerozprával niektoré staré grécke báje a povesti už v knihe Mýty. V pokračovaní sa im venuje opäť. Grécki hrdinovia a hrdinky si dokážu poradiť aj stými najzlovestnejšími bohmi. Čaká vás výprava za zlatým rúnom, Heraklových dvanásť úloh či Oidipove riešenie hádanky od okrídlenej Sfingy. Smrteľníci sú rôzni, niektorí sú veľmi odvážni, iní zbabelí, no aj tak sa nakoniec môžu stať hrdinami. Alebo nie?


Matka světlaKniha Matka světla

Ak ste už natrafili na meno Audur Ava Ólafsdóttir určite sa potešíte, že vychádza ďalšia kniha tejto islandskej autorky. Vianoce na Islande sú sprevádzané nedostatkom denného svetla. Ústrednou postavou je mladá pôrodná asistentka Dómhildur a okrem zimnej búrky, ktorá čaká všetkých Islanďanov, Dómhildur venuje svoj čas trom nedokončeným rukopisom svojej pratety, tiež pôrodnej baby. Skúma v nich tri veľké témy – ľudskú povahu, svetlo a náhodu.


Tipy na knižné darčeky podľa tém

Knihy s vianočnou tematikou

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

V krátkosti

0.0 0
34,90
-23%
27,00
IHNEĎ odosielame

Zdravie bez liekov

0.0 0
16,90
-15%
14,36
Vypredané

Interview

0.0 0
9,90
-20%
7,92
IHNEĎ odosielame

Večne je zelený

0.0 0
11,95
-25%
9,00
POSLEDNÉ KUSY

Hrdinovia

0.0 0
23,90
-25%
17,93
IHNEĎ odosielame

Matka světla

0.0 0
16,40
-19%
13,28
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Kriminálny príbeh, úprimné priznania, tri ženy hľadajúce svoju cestu životom.
Január je na novinky trochu skromnejší, no dobré knihy sa vždy nájdu.
Čítate krimi trilery s hlavnou hrdinkou Erikou Fosterovou?