Rôzne farby kníh

Knihy sú rôznorodé farbami, náladami i príbehmi. Výber z tých najnovších nájdete v článku.

Všechny barvy počasíVšechny barvy počasí

Počasie má na náš život veľký vplyv. Prispôsobujeme mu denne naše oblečenie a má vplyv na to, v akých budovách žijeme, čo dokážeme vypestovať a čo jeme. Vplýva aj na to, ako sa cítime, veď so slnkom je častokrát spontánne spojený náš úsmev. V tejto knihe pre deti sa zamyslíte nad tým, prečo je nebo modré, prečo je práve aprílové počasie považované za bláznivé, teda premenlivé, ako vznikajú rôzne javy, ktoré ovplyvňujú naše životy. Veľkými plusmi tejto knihy sú nádherné ilustrácie, poetický jazyk a zároveň informačná hodnota knihy. Spoznajte s deťmi (cca od 6 rokov) všetky farby počasia s touto jedinečnou knihou.

Ukážka z knihy Všechny barvy počasí
Foto: www.hostbrno.cz

Novinky z DAJAMY

Ak ste zo západného Slovenska alebo sa tu budete potulovať so svojimi deťmi, určite neprehliadnite knihy Hrady pre detiTrnava a okolie pre deti. Knihy obsahujú po 25 výletov a skvelým doplnkom je maľovaná mapa, ktorá zaujme aj deti. V prípade knihy Hrady pre deti sú súčasťou aj nálepky jednotlivých hradov, ktoré si deti môžu do mapy nalepiť, čo je veľmi príjemný bonus.
 
Pamätáte si na edíciu S batohom po Slovensku? Sú to turistickí sprievodcovia po našich pohoriach od vydavateľstva Dajama. S tretím vydaním úplne zmenili obálky a ich súčasťou je plnohodnotná veľká turistická mapa v mierke 1 : 50 000. Aktuálne vychádza 6 sprievodcov, v ponuke máme ešte aj staršie vydania, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale treba počítať s tým, že niektoré veci sa mohli zmeniť. Pohoria, samozrejme, veľmi nevyrástli, ale napríklad možnosti prespania či občerstvenia môžu byť trochu iné. Pri knihách nájdete aj ukážky (ak nie ste na mobile).

Malá Fatra   Veľká Fatra   Slovenský Raj   Nízke Tatry   Západné Tatry   Vysoké Tatry

 

Včelár z AleppaVčelár z Aleppa

Román o včelárovi zo sýrskeho Aleppa, ktorý vyjde vo vydavateľstve Tatran, vám len na chvíľu sprostredkuje dni prežiarené slnkom, vôňou olív a pistácií, aj keď včelár Nuri chce zostať vo svojej domovine stoj čo stoj. Až keď zomrie jeho syn a manželka príde o zrak, dozrie aj v ňom presvedčenie, že niet inej cesty, len odísť. Ponorte sa do reality gréckych táborov, vyrovnávania sa so stratou a smútkom, zistite, ako sa Nurimu a jeho žene Afre podarí dostať sa do chladného Anglicka a aké rany na duši to v nich zanechá. Lebo nech čítate v novinách čokoľvek, autentický príbeh migrantov preniká do podstaty utečeneckej krízy hlbšie a ľudskejšie.

 

Knihy pre najmenšíchKubko hovorí prvé slová

Možno ste zaregistrovali knihu Kubko sa učí rozprávať, ktorá napomáha deťom hravo napodobňovať zvuky okolia. V novej knihe Kubko hovorí prvé slová si spolu s Kubkom môže vaše dieťa osvojovať typické slová, s ktorými prichádza do kontaktu v prvom a druhom roku života. Dá sa využiť aj pre staršie deti, ktoré sa práve učia čítať. Knižky o Kubkovi sú dielka, ktoré oslovia nielen malých čitateľov, ale ocenia ich aj rodičia či logopédovia pri práci s deťmi. Sú pekne ilustrované a majú pridanú hodnotu. Skúste do nich nazrieť.Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Všechny barvy počasí

23,45 € 17,59 €
IHNEĎ odosielame

Včelár z Aleppa

17,90 € 13,43 €
IHNEĎ odosielame

Kubko hovorí prvé slová

10,90 € 9,27 €
POSLEDNÉ KUSY
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Nevesty to také občas majú. Doslova nemožné zapadnúť do novej rodiny.
Užite si Tatry s deťmi, na bicykli či dobytím najvyšších končiarov Slovenska. Mám pre vás tipy, ako nechať ďalších turistov ďaleko od vás.
Pozrite si naše tipy na letné čítanie pre celú rodinu.