Spomaľte a čítajte

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Mesiac kníh je dôležitý aj pre deti. Využite ho okrem iného aj na čítanie.

Séria knižiek Spomaľ...

Jasné, decká musia byť aktívne, kvalitne sa vyblázniť, unaviť, no keď už musia obsedieť pri knižke, to spomalenie je akési prirodzenejšie, očakávané. Knižky zo série Spomaľ... sú, samozrejme, zaujímavé a živé, veď sú v nich aj zvieratá, okrem iného. Začať môžete aj s najmenšími a dvomi nezvyčajnými leporelami alebo rýmovanými uspávankami a neskôr listovať v ďalších knižkách a objavovať malé a veľké zázraky prírodného sveta, a to v knihách Spomaľ a pozoruj, Spomaľ a pozri sa a Spomaľ a rozhliadni sa. Niektoré javy môžu deti pozorovať aj priamo v prírode, napríklad ako sa slimák schováva do ulity, včela opeľuje kvet; iné trvajú dlho, aby sme ich pozorovali, napríklad ako zo žaluďa vyrastie dub; a ďalšie sa odohrávajú ďaleko – tancujúca polárna žiara. Popis je vždy krátky a jednoduchý aj pre menšie deti, stránky sú plné ilustrácií. Spomalenie a žasnutie and prírodnými javmi je v každom veku potrebné. Nazrite do stránok knižnej série Spomaľ...

 

Knižky zo série Spomaľ...

 
Okienkové encyklopédie

Aké, ako, čo a prečo? Neustávajúce otázky o rôznorodých veciach začínajúce napríklad týmito opytovacími zámenami. Aké je to vo vesmíre, ako to funguje v prírode, prečo si musím čistiť zuby a obliekať sa, ísť spať, prečo svieti slniečko, čo sú pocity, oblaky, vírusy, čo znamená zomieranie? Všetečné detské otázky nás niekedy poriadne zaskočia. Zistíme, čo nevieme, čo sme zabudli, na čo sa už my sami vôbec nepýtame. Nakuknite pod okienka v hravých encyklopédiách pre predškolákov. Všetko je zrozumiteľne krátko vysvetlené. Najnovším prírastkom je knižka Čo sú oblaky?, kde sa okrem iného deti dozvedia, či sa dá po oblakoch skákať ako u Perinbabky. A jasné, že zistia prečo raz z oblaku prší a inokedy sneží. Nahliadnite do kníh zo série Kuk pod okienko.


Séria kníh Kuk pod okienko


Knihy s kúzelnou baterkou

Pre deti cca od dvoch rokov sú určené veršované leporelá na dobrú noc, v ktorých budete s baterkou hľadať rôzne zvieratká. Dajte dobrú noc všetkým zvieratkám a potom sa už aj vy môžete pokojne pobrať do ríše snov. Vybrať si môžete zo štyroch variantov, dobrú noc môžete dať domácim, lesným zvieratkám alebo tým, ktoré obývajú pre nás exotické miesta, napríklad savany. Ktorú si vyberiete?

 

Knižky s kúzelnou baterkou 

 
Moja prvá farma s kartičkami

Interaktívna knižka vhodná od 3 rokov obsahuje 25 kartičiek a stránky plné úloh a aktivít, vďaka ktorým sa deti zoznámia s rôznorodými informáciami. Budú priraďovať a logicky triediť, precvičia si jemnú motoriku. Moja prvá farma je trochu leporelo, trochu puzzle.

 Moja prvá farma


Priestorové leporelá

Leporelá mávajú rôzne podoby. Tieto mini pop-up knižky z každou stránkou vyletia do priestoru a pripomínajú prototypy divadelných kulís, keď sú ešte v štádiu príprav a pripomienok. Krátke texty predstavia podstatu rozprávok a detaily grafického prevedenia zabavia malých čitateľov. Sú vhodné cca od 2 rokov. Láka vás príbeh o Červenej čiapočke alebo troch malých prasiatkach?

 

Mini pop-up leporelá
Autori článku: Jana Golianová, Svojtka

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.