Svetový teenagerský bestseller Ghostgirl prichádza na Slovensko

Najskôr sa v škole cítila ako neviditeľná. No teraz je to ešte horšie. Je totiž naozaj neviditeľná, je mŕtva. Charlotte Usherová sa udusila gumovým medvedíkom. Bohužiaľ umrela skôr, než sa jej podarilo uloviť toho najúžasnejšieho chlapca na škole a konečne sa tak stať populárnou.
GhostgirlCharlotte sa po smrti odmieta podradiť osudu a vracia sa ako duch s jasne naplánovanou misiou. Ísť s Damenom do Falls Balls a o polnoci od neho dostať pusu. Odháňa preč svoju novú "mŕtvu" školu, kam chodí na kurz posmrtnej výučby, aj nových "mŕtvych" spolužiakov, pretože je neschopná vzdať sa svojho života a ambícií. A ani na onom svete nie je na programe dňa pokoj a mier. A k tomu všetkému je tu žiarlivá nová spolužiačka Prue, ktorá sa neustále snaží všetky Charlottiné plány prekaziť.
 
Tonya Hurley kombinuje posmrtný život v gotickom duchu s antickým a mieša ho so stredoškolským peklom, čím vytvára originálnu vtipnú satiru. Aj mená, ktoré autorka dala svojim postavám sú štýlové, napríklad riaditeľ školy sa volá Styx. Všetci čitatelia, ktorí majú zmysel pre čierny humor a satiru, ocenia vtipné a premyslené dialógy.

Každú kapitolu knihy Ghostgirl uvádzajú slohy pochmúrnych básní, stránky rámujú goticky ladené ilustrácie. Tonya Hurley vie najlepšie, ako pobaviť mládež. Zaoberá sa natáčaním filmov a na svojom konte má aj dva seriálové hity pre teenagerov.

-sas-
 
Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.

Najnovšie články

Jelena Bočorišvili, pôvodne športová novinárka, zobrazila na pár desiatkach strán niekoľko generácií typických gruzínskych rodín. Podarilo sa jej to?
Bolo by také skvelé mať magické schopnosti alebo aspoň poznať niekoho, kto ich má a byť jeho parťákom. Presne to je možné.
Viac ako polovica kníh je pre deti. No našli sme aj niečo pre dospelých.