Svieže letné recepty

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Ani vy už od radosti neviete, aké jedlá a nápoje si dopriať v teplom letnom počasí? Vybrali sme pár kníh, ktoré vám rozšíria obzory.

Okrem rybičky do bazéna sa v lete môžete osviežiť aj nápojmi a jedlami, ktoré majú prirodzene schladzujúci účinok. Na to, že vám dni spríjemnia len studené jedlá a nápoje, sa nespoliehajte a na správnu hydratáciu skúste využiť bylinkový čaj izbovej teploty. V tých najväčších horúčavách nemusíte ohrdnúť napr. šalviovým čajom, ktorý zmierňuje potenie.
Pri väčšine produktov nájdete na detaile produktu pár ukážkových strán z knihy.

77 čajov pre laikov aj labužníkov77 čajov pre laikov aj labužníkov
Tipy na čaje môžete čerpať z minuloročného titulu vydavateľstva Slovart, 77 čajov pre laikov aj labužníkov. Kniha prináša prehľad čiernych, zelených, polofermentovaných (oolong), bielych a tmavých (phu-er) čajov a tematické kapitolky o spracovaní, príprave a podávaní čajov v rôznych kútoch sveta. Informácie o klasických bylinkových čajoch nájdete skôr v knihách Liečivé rastliny, kde sú pri každej rastline doplnené aj podrobnosti o tom, na čo bylinka vplýva a ako ju treba pripraviť a požiť.

 

Zmrzlinové variácieZmrzlinové variácie
Nedáte si povedať a aj vy si chcete zamaškrtiť na zmrzline? Vyberte si z viac ako 100 receptov v knihe Zmrzlinové variácie a pripravte si domácu. Nepotrebujete k tomu nič špeciálne, aj keď špagetová zmrzlina, sorbety, granity, či parfé, vám nič nehovoria. Prekvapte svojich hostí jedinečnými pochúťkami.

 

 

Ovocné koktailyOvocné koktaily
Na doplnenie vitamínov a tekutín v lete vynikajúco poslúžia napríklad ovocné koktaily. Sú chutné, zdravé a osviežujúce. Môžete si namixovať husté i redšie. Osladiť podľa chuti, čím len chcete. Potrebovať budete mixér či šejker, občas môžete siahnuť aj po mliečnych výrobkoch, ktoré jednotlivé Ovocné koktaily ozvláštnia a hlavne zahustia a viac vás zasýtia.

 

 

Šaláty s láskouŠaláty s láskou
Ľahké, no zároveň sýte obedy sa hodia po celý rok, ale špeciálne, keď je vonku teplo. Nezáleží na tom, či pracujete v kancelárii alebo je váš energetický výdaj trochu vyšší, pretože pracujete aj v teréne. V knihe Šaláty s láskou si každý nájde množstvo receptov, ktoré ho zasýtia a zároveň nezaťažia tráviaci systém natoľko, že by ho výrazne unavili. Vyberte si z 260 receptov. Z mäsových, vegetariánskych, vegánskych či raw šalátov.

 

Mrazené jogurtyMrazené jogurty
Lahodné domáce mrazené dezerty,
to nemusí byť len zmrzlina či klasický jogurt. Objavte nové chute a pridružené lahôdky. Ananásový jogurt s čili vločkami, recept na prípravu karamelových vlašských orechov na posypanie, kumkvatového kompótu či badiánového sirupu na oživenie. Aj to skrýva útla kniha Mrazené jogurty.

 

CheesecakeCheesecake
Pečené, želatínové i chladené. Také sú cheesecaky so smotanovým syrom alebo tvarohom, ktoré si ako dezerty môžete vychutnať vďaka tejto tematickej knihe so 60 receptami. Čučoriedkovo-citrónový či tropický kokosový? Bez problémov, vyberte si na 144 stranách knihy Cheesecake.

 

 

Varíme pre planétuVaríme pre planétu
Svieže a jemné chute určite objavíte aj v knihe Varíme pre planétu. Je plná zdravých vegetariánskych a vegánskych receptov, ktoré si bez problémov pripravíte doma. Väčšinu použitých surovín nájdete aj v klasických obchodoch. Nahliadnite do ukážok strán na detaile produktu Varíme pre planétu.
Tipy na letné čítanie

Ttiuly pripravila: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Aká je sila skutočného priateľstva a dokáže jeden bláznivý nápad zmeniť jeho dynamiku?
Objavujte svet s týmito leporelami.
Samozrejme, plný noviniek. Začítajte sa.