Tento mesiac je to pecka

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.

Co sova víCo sova ví

Nahliadnite do sveta sov. Tieto tajuplné nočné tvory skúma Jennifer Ackermanová. Sovia nenápadnosť, ich štýl lovu a schopnosť uloviť myš aj pod polmetrovou snehovou prikrývkou či orientácia v čiernočiernej tme, to je len pár zaujímavostí z ich života. Sovy sú symbolom múdrosti a intuície, ich tichý let je fascinujúci. Vedeli ste, že existuje viac ako 270 druhov sov a húkajú bez otvorenia zobáka? Vydajte sa na potulky po sovích lokalitách, spoznajte ich správanie i komunikáciu. Začítajte sa do knihy...

 

Vládkyňa vetraVládkyňa vetra

Letný príbeh s príchuťou slaného mora, škreku čajok, vône lesných jahôd a hrejivého pocitu priateľstva od Maji Lunde. Ďalšia nádherne ilustrovaná knižka pre deti a mládež, ktorú si s radosťou vychutnajú aj dospelí. Skupina mestských detí trávi prázdniny na ostrove Vaerland, aby zabudli na trosky, prach a zmätok vojny v ich krajine. Zoznámite sa s Vládkyňou vetra a Pánom lesa. Nahliadnite do knihy a začítajte sa do záhad ostrova.

 

Medúzy starnú opačneMedúzy starnú opačne

Tisícročné stromy, štyristoročné žraloky, takmer nesmrteľné baktérie. Molekulárny biológ Nicklas Brendborg v knihe Medúzy starnú opačne poodhaľuje prírodné tajomstvá dlhovekosti. Zaujíma vás, čo robiť, aby ste žili lepšie a čo najdlhšie? Zaujímajú vás objavy a experimenty z tejto oblasti a chcete spoznať nielen rady a riešenia, ale aj argumentačné pozadie? Táto kniha by mohla nasýtiť vaše očakávania.

 

Sen o stromeSen o strome

Atypicky sme vybrali dve knihy od jednej autorky. Vychádzajú však v rozdielnych vydavateľstvách a táto je určená pre dospelých čitateľov a je zo série Klimatické kvarteto. Próza Maji Lunde Sen o strome hľadí do budúcnosti. Je rok 2110. Hlboko v horách na severe, neďaleko pólu, sa nachádza úložisko semien rastlín zo všetkých kútov sveta. Žijú tam ľudia v súlade s prírodou, bez kontaktu s inými krajinami, ktoré sú spustošené a ľudia sú tam o hlade. To ich doženie k organizácii dôležitej expedície na sever. Úložisko semien je asi ich posledná nádej.

 

Vojna proti ZápaduVojna proti Západu

Jedinečná kniha, ktorá analyzuje prečo a na čom je postavená kritika Západu. Dozviete sa, ako je možné, že je v móde znevažovanie všetkého západného a či má zmysel podkopávať základ toho, čo vytvorilo najväčšiu a najhumánnejšiu civilizáciu na svete. S Douglasom Murraym sa pozriete na to, v čom je protizápadná rétorika nedôsledná a pokrytecká a ako z toho profitujú nečestní vedci, nepriateľské národy a porušovatelia ľudských práv, ktorí sa snažia odvrátiť pozornosť od svojich aktuálnych zločinov. Začítajte sa do knihy Vojna proti Západu už teraz.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré sprevádzali zničenie mesta Iola v 60. rokoch 20. storočia.