AKCIA na bestsellery

Tipy na adventné kalendáre

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Adventné obdobie si s deťmi vieme spríjemniť rôznymi formami. Snáď vás inšpirujeme.

Slávnou klasikou je klasický čokoládkový adventný kalendár alebo kalendár s inými dobrotami podľa vašej preferencie. Je pomerne jednoduché vyskladať si adventný kalendár vlastný, preto smelo do toho.

Alternatívou sú večerné aktivity, ktoré vôbec nemusia byť založené na tom, že deti niečo dostanú. Môžete si rozprávať príbehy, plniť rôzne adventne a zimne orientované aktivity a jednoducho sa spoločne pripravovať na samotné Vianoce. Množstvo inšpirácie nájdete v knižkách s vianočnou tematikou.

A keďže u nás si potrpíme na knižky, nahliadli sme do knižných možností adventných kalendárov. Väčšinou ide o krátke príbehy na večer, ale v ponuke je aj kniha s napínavými úlohami, teda tzv. únikovou hrou, prípadne sme objavili adventný kalendár s ponožkami alebo vecičkami inšpirovanými svetom Harryho Pottera.

 

Adventný kalendár plný rozprávokV tomto adventnom kalendári od vydavateľstva Bookmedia nájdete dvadsaťštyri rozprávkových knižôčiek. Malé knižky s krátkymi klasickými rozprávkami spríjemnia deťom čakanie na Štedrý večer. Otvorte každý deň okienko a užite si rozprávky ilustrované Adolfom Dudekom. Ak nie ste zvyknutí na večerné čítanie, možno získate príjemný návyk a v tomto duchu budete pokračovať aj počas Vianoc a v novom roku. Vyskúšajte Adventný kalendár plný rozprávok.
Disney 24 vianočných prekvapeníAk váš malý čitateľ, miluje príbehy z dielne Disney, siahnite po tomto kúsku. Zaujímavosťou je, že okrem 24 rozprávok nájdete v tejto knihe na každý deň nejakú tvorivú aktivitu, do ktorej sa môžete pustiť s deťmi alebo ju zvládnu sami (podľa veku). Inšpiruje vás napísať list Ježiškovi, podelí sa o návod na výrobu vianočného priania, dekorácie na stôl či dokonca vianočného stromčeka. Nájdete tu aj zábavné hry a veľa ďalšieho. Nahliadnite do tejto 144-stranovej knihy.

 

 

Adventný kalendárAdventný kalendár so samostatnými knižočkami ponúka aj vydavateľstvo Svojtka. Za okienkami nájdete postupne 24 krátkych rozprávok. Prečítate si nielen klasické rozprávky z tradičných ľudových rozprávaní, ale aj príbehy od Hansa Christiana Andersena či bratov Grimmovcov. V kalendári je ukrytých aj niekoľko vianočných básní. Kde sa skrývajú? Tak to je prekvapenie! Texty oživili rozliční ilustrátori, takže každá knižočka je jedinečná štýlom. Pozrite si, aké príbehy adventný kalendár obsahuje.

Tajomná vilaAdventný kalendár v podobe únikovej hry, to je špecialitka. Na zapečatených stránkach objavia deti 24 napínavých úloh. Pomôžte Jo a Nadi nájsť dalmatínca, ktorý sa stratil v parku. Možno ho uniesol podivný profesor, ktorý býva v starej vile. Vstúpte do nej a vydajte sa na cestu, o akej sa vám nesnívalo. Len nezmeškajte štedrú večeru.


    Marvel Adventný kalendár superhrdinov   Adventný kalendár Harry Potter Dobby s ponožkami   Adventný kalendár Harry Potter

EXTRA TIP: Skúste sa poobzerať po knihe Vianočné mystérium. Nahliadnite do nej a ak vás okúzli, určite vám spríjemní nejeden adventný čas v nasledujúcich rokoch. Prípadne siahnite po knihách ako Vianočná koleda, Pippi zachraňuje Vianoce alebo sa inšpirujte v našej kategórii Príprava na Vianoce Špeciálne pre deti.

Knižné darčeky pre deti a mládež

Pripravte sa s deťmi na Vianoce

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Surová rodinná dráma. Skryté traumy a túžba niekam patriť.
Dobrá kniha je náš maják. Nájdite tú svoju.
Spoznajte zaujímavé príbehy horských chát a devätnásť nevšedných osudov ich chatárov.