Tipy na odmenu za vysvedčenie

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Lepšie, či horšie známky? Nech už vysvedčenie dopadne akokoľvek, každé dieťa si zaslúži darček za svoju snahu. A jedným z najlepších je kniha. Vybrali sme pre vás pár tipov podľa veku.

Mimi a Líza Hry, hádanky, úlohyKniha pre deti od šesť rokov

Mimi a Lízu poznáte z knižiek a večerníčkov, či už televíznych, alebo rozhlasových. Posledné dva roky sa bez nich nezaobišlo nijaké vianočné obdobie. Tieto skvelé kamarátky sú vzorom nielen pre deti, ale aj pre dospelých. A teraz vyšla 32 stranová brožovaná knižka, resp. skôr zošit, plný hier, hádaniek a úloh, ktoré potešia počas letných prázdnin všetky deti od 6 rokov. Lúštenie a vyfarbovanie, to je klasika, ktorú deti poznajú. No tento zošit ponúka aj špecialitku v podobe dvojhárku s pravým Braillovým písmom, ktorého čítanie si môžu deti vyskúšať. Nechajte deti objavovať svet s Mimi a Lízou. Je to čarovné a krásne poznávanie.

 

Winston Agent Tichá labkaKniha pre deti od deväť rokov

Deti od 9 rokov sú pripravené na iné dobrodružstvá a snáď už aj kôpku textu. Agent Tichá labka Winston ich určite poteší. Kocúr Winston najradšej vylihuje v bezpečí pohovky a nechá sa rozmaznávať Kirou. Ale keď unesú jej spolužiačku Emíliu, odhodlá sa zahodiť lenivosť a spraviť niečo na jej záchranu. Síce sa to nezdá, ale Winston nepozná strach, aj preto je možné, že bude vo svojom pátraní a prístupe úspešný. Polícia je totiž na vydierača krátka. Dobrodružná a trochu detektívna knižka, v ktorej Winston nepátra sám a tak o zábavu nie je núdza. Viac ako dvesto strán textu odporúča vydavateľ už od ôsmich rokov, ale zvážte sami podľa ukážky z knihy Winston Agent Tichá labka.

 

Komiks pre deti od deväť rokov

Ak sa vám zdalo veľa textu a málo obrázkov, máme pre vás iný tip. Komiks Hilda. Modrovlasé dievča žije na úpätí hôr, ďalej od civilizácie. Jej svet je plný bytostí severskej mytológie, ktoré sú fascinujúce a občas možno trošku desivé. Ale Hilda sa snáď so všetkými skamaráti. V knihe nájdete prvé dva príbehy. Okrem knižných pokračovaní je v pláne aj televízny seriál, až také skvelé meno si Hilda získala v zahraničí. A právom. Jedinou nevýhodou je, že táto kráska vyšla len v češtine. Ale vaše deti to isto zvládnu, alebo im trochu pomôžete. Veď nám Slovákom sa čeština v živote zíde.

Ukážky z knihy Hilda

 

Ahoj Tato Milý KuboKniha pre tínedžerov

Že deti, ktoré chcete odmeniť za vysvedčenie majú takých násť, že nimi puberta nezadržateľne plieska? Na to máme skvelý tip! Knihu Ahoj Tato Milý Kubo. Pokojne ju naordinujte svojim stredoškolákom a pred darovaním ju môžete aj sami prečítať. Ale to mladým nehovorte. Až keď bude isté, že ju dočítali aj oni. Knižka je zbierkou skutočných listov, ktoré si medzi sebou napísali syn Kubo a otec Dežo Ursíny. Knižka je rýdzo slovenská, obsahovo útla, ale myšlienkovo bohatá a určite pohne zmýšľaním či už chlapca, alebo dievčaťa – kohokoľvek, koho obdarujete. Prečítajte si ukážku z knihy Ahoj Tato Milý Kubo.Tituly odporúča Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Ahoj Tato Milý Kubo

0.0 0
8,00
-25%
6,00
Na vyžiadanie

Hilda

5.0 1
14,05
-18%
11,52
Vypredané

Winston Agent Tichá labka (2. diel)

0.0 0
7,99
-25%
5,99
POSLEDNÉ KUSY

Mimi & Líza Hry, hádanky, úlohy

0.0 0
4,95
-25%
3,71
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.