Tipy na skvelé krimi a trilery

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Čo poteší milovníkov napätia a kriminálnych príbehov? Zabudnite na Dána, toho už predsa majú objednaného.

Nie je ťažké vybrať knihu pre milovníkov napätia. Na prvý pohľad. No keď prídete do kníhkupectva, množstvo titulov v tomto žánri vás predsa len môže ohromiť. Preto vám odporučím tie, ktoré sa páčili nielen mne, no na ktoré počujem výborné ohlasy nielen z domu, ale aj zo zahraničia.

📖 Jednou z absolútnych horúcich noviniek je kniha Gaštanko. Je to titul, ktorý môžete kúpiť pre všetkých milovníkov drsnej severskej kriminálky pokojne aj naslepo. Akcia, desivosť, premyslená zápletka, rýchly spád, skvelé postavy vyšetrovateľov – toto všetko kniha má. V tomto prípade naozaj nesiahnete vedľa.

📖 Pre tých, ktorí hľadajú desivý psychothriller s pridanou hodnotou, sú tu Izolovaní. Veľmi populárny nemecký autor napísal svoju knihu v spolupráci s patológom. Spolu rozobrali absurdnú realitu súdnych siení – fakt, že sériový vrah dostane za svoje činy menší trest ako daňový podvodník. Kniha vydesí nielen brutálnym dejom, ale aj svojím odkazom.

📖 A u populárneho Sebastiana Fitzeka ešte ostaneme. V novembri vyšla jeho nová kniha s príznačným názvom Darček. Nielen titul, no aj samotná obálka akoby volala po tom, aby bola darčekom pod vianočným stromčekom. Fitzek každú svoju knihu venuje inej téme, v tomto diele si za hlavnú postavu zvolil funkčného analfabeta a otázku, či sa človek ako psychopat rodí, alebo sa ním stáva.

📖 Pre tých, ktorí namiesto brutality dávajú prednosť premyslenosti zápletky, je tu kniha V tme. Únos, vražda, pomsta a diabolský plán, za ktorý by sa nehanbil ani samotný Satanáš! To všetko je tu namixované tak, aby si na svoje prišiel každý milovník kvalitnej krimošky. Ak chcete obdarovať človeka, ktorý ocení dej s prepracovaným vyšetrovaním bez zbytočného brutálneho násilia, no s poriadnou dávkou dôvtipu, siahnite práve po tomto titule.

Tipy na krimi a trilery 

V krimi žánri sú obľúbené série, treba preto dávať pozor na to, aby ste nekúpili tretí diel, napriek tomu, že vám kníhkupec bude tvrdiť, že každý diel sa dá čítať ako samostatná kniha. Nižšie odporúčané knihy môžete s pokojným srdcom zabaliť do pekného vianočného papiera – sú to úvodné časti výborných kriminálok. Každý diel je uzavretý, takže zároveň nie je nutné kupovať ďalšie časti.

📖 Bábkové divadlo je kriminálka s britskými reáliami a originálnou partičkou vyšetrovateľov. Hlavný starší detektív Poe si pri naháňaní brutálneho sériového vraha skvelo kontruje s mladou IT odborníčkou Tilly. Obaja majú jedno spoločné – ich sociálne zručnosti sú na bode mrazu. Suchý britský humor, výborne vystavaný krimi príbeh s prvkami trileru a prostredie anglického vidieka ponúka strhujúci príbeh. Je tu veľká šanca, že obdarovaný bude na najbližší sviatok očakávať ako darček pokračovanie tejto knihy.

📖 Deväť brestov je nová séria populárneho Roberta Bryndzu. Autor ponúka atraktívne prostredie psychiatrie a za svojho sériového vraha si zvolil kanibala. Myslím, že viac dodávať nemusím. Dielo je svižné a univerzálne, rozhodne poteší všetkých čitateľov tohto žánru.

📖 Bludisko stratených duší bude vhodný darček pre čitateľov, ktorí udržia pozornosť aj mierne dlhším príbehom a ktorých láka téma cirkvi a jej prepletenia so zločinom. Devízou tohto diela je jeho veľká uveriteľnosť a reálne vykreslené postavy.

 

TIP: Pri väčšine kníh nájdete aj ukážku a môžete sa v pohodlí začítať. A ďalších 11 redakčných tipov nájdete priamo v Tipoch na vianočné darčeky v kategórii Detektívky, krimi, trilery.

 

Autorka (vrátane fotografie):
Petrin Knižný tip 


Tipy na vianočné darčeky
Knihy s vianočnou tematikou

 

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Gaštanko

Gaštanko

0.0 0
15,99
-22 %
12,47
Na vyžiadanie

Izolovaní

0.0 0
15,90
-25 %
11,93
IHNEĎ odosielame

Darček

0.0 0
13,90
-25 %
10,43
Vypredané

V tme

0.0 0
15,99
-22 %
12,47
Na vyžiadanie

Bábkové divadlo

0.0 0
13,90
-15 %
11,81
POSLEDNÉ KUSY

Bludisko stratených duší

0.0 0
15,90
-25 %
12,00
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.
Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré sprevádzali zničenie mesta Iola v 60. rokoch 20. storočia.