Tipy pritiahnuté za vlasy?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Tak sme si trochu uleteli, lebo smiať sa treba. Humor môže byť kruto absurdný, ale aj neškodne zábavný či infantilný. Ale aj iný a každý máme naň odlišný uhol pohľadu. Skúste naše vytipované skvosty.

Uletené tipy na knihy pre ženy

Vezmi si mě

Dan Rhodes je autorom deviatich kníh, štyri mu vyšli v českom jazyku. Ak ste jeho tvorbu ešte nezaznamenali, vďaka tejto obálke sa vám to možno podarí rovnako ako nám v júni tohto roku. Vydavateľstvo Argo stavilo na hipsterskú podobu obálky a lepšie možno ani nemohli spraviť, aby okrem už verných Rhodesových čitateľov, pritiahli publikum nové. Rovnako svieži ako obálka je aj obsah. V knihe Vezmi si mě nájdete sto príbehov, historiek, situácií, ktoré sú spojené so vstupom do manželského zväzku alebo nastanú počas neho. Sú tragikomické, absurdné, cynické a rozhodne zaujmú i pobavia. Prečítajte si pár strán z knihy Vezmi si mě. Rhodes knihou nadväzuje na svoj debut Antropologie, kde je 101 poviedok o láske. On milostné vzťahy jednoducho miluje. A vydavateľstvo Rozmluvy pripravuje na september vydanie jeho predošlej knihy To je Život!
Nezadaná

Zadaná či nezadaná. Čo je lepšie? Čert aby sa v tom vyznal. Podstatné je, že oboje si treba patrične a slušne užiť. A či ste práve voľná, alebo so záväzkami, nevynechajte komiks Nezadaná. Je lahôdkou pre obe skupiny žien a možno aj pre pár mužov, nech sa opäť vie, ako to v tom ženskom svete vyzerá. Pre niekoho absurdné, no aj tak vždy vtipné, momenty zo života nezadanej mladej žienky vyčaria úsmev na tvárach nezadaných, no zároveň dokážu potešiť aj dámy so záväzkami napr. trefnými obrázkami toho, ako to občas v partnerských vzťahoch vyzerá. A aj keď niekedy hrozí katastrofa, rozhodne to za snahu stojí. Ale nezadané, nezúfajte, zdvihnite si náladu komiksom a plnými dúškami žite, on sa pri vás ten pán raz ocitne, keď budete trpezlivé. Zatiaľ si prečítajte ukážky z komiksu Nezadaná.
Ženich na zabití

Stále nič? Tak tento príbeh odrovná aj vás. Pippa z knihy Ženich na zabití sa do svadby vôbec nehrnie. Nebyť jednej prapodivnej noci, asi plnej romantiky, ktovie, tak sa s Nickom ani nezasnúbia. A to tvoria ideálny párik. Hop, zásnuby za nimi a ide sa na prípravy. Pippa sa svadobným salónom oblúkmi vyhýba, no Nicka príprava úplne pohltí. Je to sen alebo nočná mora budúcej nevesty? Veď Nick má už aj vlastný svadobný blog, píše si cez internet s nevestami o vhodných farebných kombináciách a vyberá kvetinovú výzdobu. Tu niečo nie je s kostolným poriadkom. Obávate sa, aby to farebne ladilo? Nuž, problém bude asi niekde úplne inde.


Keďže sme objavili len textovú ukážku z knihy Ženich na zabití, prikladáme:

S hrůzou jsem na ni zírala. Bude se menu na mou vlastní svatbu podřizovat výlučně zástupu bratranců a sestřenic a jejich děsným potomkům? Jestli se rodiče obávají, že jejich děti spadnou do hypoglykemického kómatu, protože jsou příliš rozmazlené na to, aby snědly úplně normální jídlo, proč se sakra cestou nestaví u McDonalda nebo si nepřivezou v příručních kabelách pytlíky chipsů? A Eričina představa lokálně produkovaných potravin zřejmě zahrnovala i konzervy s rajskou polévkou z místního obchodu. A Alison byla jednou z mála Nickových sestřenic, se kterými jsem se skutečně setkala, když jsme před pár měsíci byli na její svatbě, kde se podávala vepřová pečeně, takže mi celá tahle povídačka o náhlé změně víry zněla dost pochybně.

Jako kdyby mi Erica četla myšlenky, pokračovala: „Samozřejmě že jako žena pracující ve zdravotnictví sdílím velké obavy ohledně množství soli v moderní gastronomii, takže považuji za důležité, abychom ji u všech jídel snížili na minimum a nepodávali takové pokrmy, u kterých se nebude jednat o variantu s nízkým obsahem sodíku.“

Napila jsem se šampaňského a vzpurně jsem řekla: „Ale sůl je pro vaření důležitá. Nikdy bych hostovi nenaservírovala jídlo, které by nebylo správně okořeněné. A jídlo se sníženým obsahem sodíku chutná jako chlór. Nemám pravdu, Hughu?“

Tipy na letné čítanie

Autorka článku: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Vezmi si mě

0.0 0
9,31
-18%
7,63
IHNEĎ odosielame

Nezadaná

0.0 0
9,35
-19%
7,57
Vypredané

Ženich na zabití

0.0 0
4,57
-15%
3,88
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.