Usain Bolt a Můj příběh 9:58

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Usain Bolt. Obyčajný chlapec z Jamajky, ktorého doniesli jeho rýchle nohy až na atletický piedestál. Chudobný chlapec z Jamajky, ktorý pokoril na svojej ceste už nejeden svetový rekord. A práve o tejto ceste rozpráva Usain v knihe Můj příběh 9:58.
V knihe Můj příběh 9:58 rozpráva Usain svoj neuveriteľný príbeh až do rozhodného okamihu na olympijských hrách v Pekingu, kde získal 3 legendárne zlaté medaily. Stal prvým olympionikom v histórii, ktorý získal zlato v oboch pretekoch na 100m, v pretekoch na 200m a zároveň vo všetkých troch pretekoch zabehol svetový rekord! 8 dní, 3 zlaté medaily, 3 nové svetové rekordy. Priam nadľudský výkon. A jeden nemenej zaujímavý životný príbeh. Zo dňa na deň sa stal Usain Bolt atletickou ikonou. No nezmenil sa len jeho život. V tom okamihu sa zmenil aj celý atletický svet.
 

Usain Bolt Můj příběh 9:58 Ako sa stal tento 194 cm vysoký Jamajčan hviezdou atletického neba?

Keby sa mal Usain Bolt od začiatku riadiť názorom odborníkov zostal by asi navždy „obyčajným“ Jamajčanom.  Svojou výškou totiž vyvrátil všetky tvrdenia, že predispozíciou úspešného šprintéra je zákonite nízky vzrast. Málokto vie, že Usain sa v mladosti venoval hlavne kriketu. No vtedajší kriketový tréner si všimol jeho rýchlosť a odporučil mu atletiku. Priamo z Usainových úst sa dozviete o o jeho mladosti,  koreňoch i o jamajskej kultúre.  V knihe Můj příběh 9:58 otvorene hovorí o svojej rodine, o výbornom bravčovom s knedľami jeho tety Lili a nezabúda ani na otcov obchod s potraviny, ktorý sa snáď nachádzal na úplnom konci sveta (teda aspoň podľa Usainovho opisu). Můj příběh 9:58 je knihou o životnej filozofii a presvedčení. Aj vy sa pýtate, odkial berie Usain Bolt tú neúnavnosť a nekonečnú energiu? Čomu vďačí za schopnosť neustále prekračovať vlastné limity. No šport je i o vzostupoch a pádoch, o mnohých nádejach a nutnosti skloniť hlavu a prinášať obete.
 
Můj příběh 9:58 je ale aj knihou o hamburgeroch, rýchlych autách, pestrých večierkov a všetkom, čo patrí k pojmu sláva. A hlavne všetko vyrozprávané a vnímané samotným Usainom - očami športovej hviezdy i obyčajného jamajského chlapca, za ktorého sa Usain stále považuje. Jeho rozprávanie je energické, príjemné a hlavne zaujímavé. Pri čítaní knihy máte chvíľami pocit, že niekde v diaľke počujete jamajskú hudbu a vidíte Usaina v jeho typickej póze s tým najširším úsmevom v súčasnom športovom svete.
 
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Můj příběh 9.58 (Usain Bolt)

3.0 1
28,11
-30%
19,68
Vypredané

Rychlejší než blesk

3.0 1
16,40
-19%
13,28
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.