Už ste podľahli MiniPÉDIÁM?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Objavujte svet s týmito leporelami.

MiniPÉDIE sa na slovenskom knižnom trhu objavili v roku 2017, potom ako sa osvedčili v Česku. Sériu kníh KidiDOC z francúzskeho vydavateľstva Nathan vydáva u nás pod označením MiniPÉDIA vydavateľstvo Svojtka.

 

Klasická MiniPÉDIA

Všetko odštartovali štyri 12-stranové leporelá z radu Objavujeme svet!, konkrétne Farby, Farma, Lúka a Telo, ktoré ilustrovala Nathalie Choux. Čím sú typické? Na bielych stránkach nájdete čierne popisy, jednoduché farebné ilustrácie a pohyblivé prvky. Na obrázku nižšie sú štyri leporelá, ktoré začali mániu v Česku.

 

MiniPÉDIE Objavujeme svet!

 

Len samotnej Farmy v českom preklade vytlačili už viac ako 47 000 kusov, v slovenskom takmer 12 000. Rad Objavujeme svet! sa pritom každým rokom rozrastá o nové témy, najnovšie pribudla tematicky príhodná Veľká noc či Emócie (tie sú asi na dennom poriadku nielen u detí, ale aj u dospelých).

 

MiniPÉDIE Objavujeme svet! (zoradené od najnovších)

 

Moje prvé obrázkové príbehy

K pomerne výraznému bielemu radu sa pridali farebné MiniPÉDIE s podtitulom Moje prvé obrázkové príbehy. Ich názov začína väčšinou Dobré ráno, Dobrý deň, Dobrú noc... Obvykle sú veršované, iba ak sa to k téme nehodí, tak sú príbehy len jednoducho prerozprávané. Dobrú noc, malú svišť vyzerá zvlášť pôsobivo, ale možno len my sme vysadení na horské prostredie, nahliadnite.

 

Séria Dobrý deň, dobrú noc

 

S puzzle či koliečkom

Okrem klasických pohyblivých prvkov si môžete vybrať leporelá Objavujeme svet! obohatené o puzzle alebo koliesko. MiniPÉDIA s puzzle obsahuje jeden veľký dielik, ktorý dieťa umiestňuje priamo do stránok, pričom sa učí názvy zvierat, farby či spoznáva protiklady. V MiniPÉDIÁCH s kolieskom slúži koliesko na hľadanie správnej odpovede na každej dvojstránke.

 

MiniPÉDIE s puzzle či kolieskom

 

My sme iné

Ďalšie MiniPÉDIE majú už rôznych ilustrátorov, obsahujú nielen posuvné prvky, ale napríklad aj okienka či vyskakovacie časti, tzv. POP UP. Väčšinou sú určené starším deťom od 4 rokov.

 

POP-UP MiniPÉDIE

 

 

Výber MiniPÉDIÍ je ozaj široký, snáď vám tento prehľad pomohol zorientovať sa v ich celkovej ponuke. Ak sme ich správne spočítali, aktuálne je v ponuke 82 titulov. Môžete spoznávať dopravné prostriedky, zmysly, hmyz, ročné obdobia či podmorský svet. Hudbu, hory i záhradu. Každý si nájde niečo, čo ho osloví. Pri väčšine MiniPÉDIÍ nájdete ukážky a na KNIHCENTRUM.sk ich kúpite v zľave 25 %.

Autori článku: Jana Golianová, Svojtka

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.