Vlievame farbu aj do listov kníh

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Neprehliadnite naše septembrové tipy na knihy. Viac ako polovica je krásne ilustrovaných.

Experiment so SofiouObálka knihy Experiment so Sofiou

Desiata kniha Zuzany Štelbaskej má inú príchuť. Príbeh je síce prevažne pre mladších čitateľov, ale pobavili sme sa aj my. Začítajte sa tiež do ukážky. Zistíte, ako sa Sofia skamošila s malou a bezbrannou muchou. A to ju tento hmyz najskôr nepríjemne zaskočil. A ona sa rozhodla ponechať si ju ako domáce zvieratko. Zaujímavý nápad, čo poviete? Vedeli by ste, čo dať muche na raňajky? Sofiin život nebude ako predtým. Stojí pred prahom dospelosti, poneviera sa na druhom stupni základnej školy, no niečo ju poriadne zmení. A nemusí to byť zákonite puberta.


 

Jeď dálObálka knihy Jeď dál

Novinka Austina Kleona, vďaka ktorej dáte tvorivosti zelenú. Neustále vymýšľanie a kreovanie je zložitý proces, ktorý sa občas alebo aj často, jednoducho, zadrhne. Podľa Kleona to nie je priamka so začiatkom a koncom, lebo nás čosi stále vracia na začiatok. Keď chce niekto písať, obvyklá rada je, jednoducho začni. Je absolútne jedno ako, tie prvé vety nakoniec aj tak vymažeš. A v podobnom duchu s desiatimi skvelými tipmi, ako prekonávať bloky, prichádza najnovšia kniha Austina Kleona – Jeď dál. Skúste sa inšpirovať už teraz.

 

Hilda a polnočný oborObálka komiksu Hilda a polnočný obor

Ďalšie dobrodružstvá modrovlasej Hildy na vás čakajú v druhom pokračovaní. Po tom, čo si Hilda poradila s trolom, na rade je polnočný obor. Hilda žije vo veľmi príjemnom domčeku v ľúbeznom prostredí ďalej od civilizácie. Lenže niekto sa ju snaží vyštvať z domu. Jej mama je ochotná vzdať sa, ale Hilda veru nie. Musí prekuknúť, o čo pidiľuďom ide. Navyše, každú noc sa neďaleko zjavuje obor. Má to nejaký súvis? Príbeh už možno poznáte z českého vydania, tentokrát si ho však môžete vychutnať v slovenčine. Vydáva Albatros.

 

Neznámy Kimi RäikkönenObálka knihy Neznámy Kimi Räikkönen

Pamätáte si na tohto pretekára formuly 1? Jedinečná kniha vás zavedie do tajomstiev a spletí jeho života. Dozviete sa viac ako kdekoľvek inde a najviac ako sa dá. Kimi Räikkönen pochádza zo skromných pomerov a jeho životný príbeh má potenciál nadchnúť aj nemotoristických fanúšikov. Predsa len, Kimi má charizmu a kniha nie je len o jazdení v F1, ale aj o rodine, dôvere, voľnom čase či dramatických okamihoch. K slovu sa dostane aj jeho najbližšia rodina, dôverní priatelia, ale aj kolegovia a spolupracovníci z F1. Vyberte sa do zákulisia motoristického športu a mlčanlivého Kimi Räikkönena.

 

 

Súrodenci bez rivalityObálka knihy Súrodenci bez rivality

Bitky, hádky a nervozita medzi súrodencami. Že vám to nie je neznáme? Nečudujeme sa, v určitom veku sa tomu súrodenci zväčša nevyhnú. Ale ako sa k tomu postaviť? Mali by ste do ich konfliktov zasahovať a kedy je tá správna chvíľa? Prečítajte si na čo si dávať pozor a nazrite do tajomstiev súrodeneckých sporov. Spravodlivá výchova nie je jednoduchá, ale zabrániť večným a opakujúcim sa sporom je možné. Nepodporujte žiarlivosť, rozdávajte lásku narovnako. Kniha je od autoriek bestselleru Ako hovoriť, aby nás deti počúvali – Ako počúvať, aby nám deti dôverovali.

 

Flórin prírodný ateliérObálka knihy Flórin prírodný ateliér

Vybehnite s deťmi do prírody a doneste si domov bordel. Ale nie, len samé užitočnosti – kamienky v tvare autobusov, rozmanité šišky, listy a semienka. A v tejto knihe potom objavíte, ako sa aj z takýchto obyčajných a zadarmo vecí dajú vytvoriť úchvatné dielka. Páv zo semienka? Nijaký problém. Stačí už len papier, lepidlo a farby. Množstvo bábätiek z kamienkov, alebo radšej sov či pavúkov? To je na vašich deťoch. Možno dostanú aj ďalšie hravé nápady, ktoré im Flora vnukne svojou kreativitou. Ježkov z gaštanov už pozná každý, ale čo tak strašidlá z listov a veselých psíkov zo šišiek? To budete civieť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Experiment so Sofiou

10,49 € 8,18 €
POSLEDNÉ KUSY

Jeď dál

14,05 € 11,94 €
IHNEĎ odosielame

Hilda a polnočný obor

8,99 € 6,83 €
IHNEĎ odosielame

Neznámy Kimi Räikkönen

14,90 € 12,67 €
POSLEDNÉ KUSY

Súrodenci bez rivality

9,99 € 7,79 €
POSLEDNÉ KUSY

Flórin prírodný ateliér

13,90 € 10,43 €
IHNEĎ odosielame
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Týmto heslom sa určite treba aspoň čiastočne riadiť pri knihách. ;-) Veď aj recenzie beriete s určitou rezervou, nie?
Na pulty kníhkupectiev i do skladov prichádza čoraz viac knižných noviniek. Pozrite sa na ne s nami.
Nazrite do života mexicko-americkej rodiny.